SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lords of the Fallen” dało CI Games rekordowe wpływy. Ile egz. sprzedano?

Grupa kapitałowa CI Games wypracowała w ub.r. 245 mln zł przychodów, z czego 83 proc. zapewniła gra „Lords of the Fallen”. Zysk netto firmy poszedł w górę z 8,57 do 14,47 mln zł.

Prawie wszystkie wpływy grupy CI Games w ub.r. pochodziły z zagranicy. Te ze sprzedaży gier na nośnikach fizycznych wzrosły z 4,03 do 55,36 mln zł, a te z wersji cyfrowych - z 43,6 do 177,44 mln zł.

Gra „Lords of the Fallen”, z której wygenerowano 83 proc. zeszłorocznych przychodów grupy CI Games, miała globalną premierę 13 października, w ciągu 10 dni sprzedała się w ponad milionie egz. W efekcie w samym czwartym kwartale ub.r. firma zanotowała 185,86 mln zł wpływów i 18,84 mln zł zysku netto, wobec 15,44 mln zł przychodów i 904 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Prezes CI Games: solidny wynik sprzedaży „Lords of the Fallen”

- Od premiery do 31 grudnia ub. roku sprzedaż „Lords of the Fallen” wyniosła prawie 1,3 mln sztuk. To solidny wynik, który pozwala nam planować dalszy rozwój tej marki. Chcemy, aby jej kolejne odsłony przyciągnęły jeszcze większą liczbę graczy, po części za sprawą odpowiedniej kreacji, po części dzięki coraz większej popularności tego IP - opisał prezes CI Games Marek Tymiński w sprawozdaniu firmy. - Od  premiery gry wprowadziliśmy do niej ponad 30 aktualizacji. Z jednej strony rozwiązaliśmy problemy techniczne specyficzne dla konkretnych konfiguracji sprzętowych, usprawniliśmy działanie gry na wszystkich platformach oraz dostarczyliśmy istotny nowy kontent gry. Już wkrótce wydamy kolejną dużą aktualizację gry - zapowiedział.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Reszta zeszłorocznych wpływów grupy CI Games pochodziła z jej wcześniejszych tytułów, z czego 9 proc. przypadło na „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”.

Zysk EBITDA grupy CI Games poszedł w górę z 16,03 do 97,62 mln zł, a marża EBITDA - z 28,3 do 39,8 proc. Natomiast przy wzroście kosztów sprzedaży z 15,9 do 85,91 mln zł zysk netto zwiększył się z 8,57 do 14,47 mln zł, zaś marża netto zmalała z 15,1 do 5,9 proc.

Zeszłoroczne przychody są najwyższe w historii grupy CI Games, wcześniej cztery razy firma przekroczyła poziom 100 mln zł (w 2014 roku osiągnęła 109,02 mln zł). Natomiast na czysto dużo więcej niż w ub.r. zarobiła m.in. w 2021 roku (38,34 mln zł), 2014 roku (29,71 mln zł) i 2010 roku (26,89 mln zł).

Dwie nowe gry CI Games. Kurs akcji w dół

Grupa CI Games pracuje obecnie nad dwoma projektami. - Pierwszy z nich to „Project Survive” tworzony przez Underdog. Drugi to „Project 3”, za które odpowiada Hexworks. Dalej rozwijamy spółkę z grupy United Label na rynku mniejszych tytułów. Przy produkcji i wydawaniu gier dążymy do bycia innowacyjnymi w sprawdzonych, popularnych gatunkach oraz celujemy w wysoką jakość naszych tytułów - stwierdził Marek Tymińska.

W połowie stycznia firma zapowiedziała, że zwolni ok. 10 proc. swoich pracowników, tłumacząc, że to niezbędne, „aby zachować siłę i stabilność biznesową”. - Kontynuujemy dalszy rozwój w ramach całej Grupy oraz proces przeglądu opcji strategicznych. Mamy ambitne cele w zakresie tworzonych przez nas gier oraz ich wydania - podkreślił szef spółki.

W czwartek przed południem, po publikacji danych z całego ub.r., akcje CI Games taniały o ok. 0,6 proc. Przy kursie 1,65 zł kapitalizacja spółki to 301,5 mln zł. Przez minione 12 miesięcy kurs stracił 67 proc.

Dołącz do dyskusji: „Lords of the Fallen” dało CI Games rekordowe wpływy. Ile egz. sprzedano?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl