SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lotos Norge : badania sejsmiczne 3D na koncesjach na Morzu Północnym

Spółka Lotos Exploration and Production Norge, zależna od Lotos Petrobaltic, prowadzi badania sejsmiczne 3D na koncesjach PL503 i PL503B, położonych w południowej części Morza Północnego, poinformował Lotos w komunikacie.

Lotos Norge : badania sejsmiczne 3D na koncesjach na Morzu Północnym

„To będzie dla nas bardzo intensywne lato" – powiedział Stig Bergseth, exploration manager w Lotos Norge. Dodał, że analizę sejsmiki na PL503 i PL503B przeprowadza statek badawczy Artemis Arctic, należący do firmy Dolpin Geopysical.

Spółka podała, że na koncesjach PL503 i PL503B badaniem zostanie objęty obszar morski o powierzchni 1560 km kw, a zgodnie z planem prace na morzu potrwają do sierpnia. „Na podstawie wyników badań spółka będzie w stanie jeszcze dokładniej oszacować potencjał wydobywczy dla obszaru objętego koncesją oraz zlokalizować optymalne miejsce pod wykonanie odwiertu poszukiwawczego" – czytamy dalej.

Udziały i status operatora w koncesji PL503 przyznano Lotos Norge w ramach rundy licencyjnej APA 2008. Oprócz Lotos Norge udziałowcami koncesji są: Skagen 44, Edison International i North Energy ASA. Każda z firm posiada po 25% udziałów w koncesji PL503.

Obecnie Lotos Norge jest w trakcie przejmowania funkcji operatora na koncesji PL455. „To będzie nasza trzecia koncesja na norweskim szelfie kontynentalnym, na której pełnimy funkcję operatora" – podkreślił Bergseth.

Lotos E&P Norge, posiada w sumie 7 koncesji (6 poszukiwawczych i 1 wydobywczą). Na dwóch z nich jest operatorem.

W najbardziej zaawansowanym stanie jest zagospodarowanie złoża Yme, w którym Grupa Lotos ma 20% udziałów kupionych w 2008 roku. Uruchomienie wydobycia zaplanowano w 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos Norge : badania sejsmiczne 3D na koncesjach na Morzu Północnym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl