SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lotos Oil zaczyna działać

W styczniu rozpoczyna działalność powiększona Grupa Olejowa LOTOS Oil

W styczniu rozpoczyna działalność powiększona Grupa Olejowa LOTOS Oil. Do LOTOS Oil wejdą aktywa produkcyjne oraz handlowe czterech rafinerii, które do końca I kwartału roku utworzą Grupę Kapitałową LOTOS.

Analitycy rynku oceniają, że w ubiegłym roku sprzedano w Polsce około 210 tys. ton olejów smarowych różnych typów. Według ostrożnych szacunków oleje silnikowe stanowiły 48 % ogółu sprzedanych olejów. To oznacza sprzedaż rzędu ok. 102 tysięcy ton rocznie. Perspektywy rynku są obiecujące. Co prawda zakłada się stopniowy spadek zapotrzebowania na oleje silnikowe do około 95 tysięcy ton w 2004 roku, ale w tym samym czasie wzrośnie zapotrzebowanie na oleje przemysłowe do około 110 tysięcy ton w 2004 roku i 114 tysięcy ton w 2006 roku.

Zgoda na konsolidację z Gdańskiem rafinerii południowych i ich bloków olejowych diametralnie zmienia tę sytuację. Według danych TopOil w 2002 roku udziały w rynku olejów trzech południowych partnerów Gdańska szacowane były na ok. 15%. Tym samym włączenie ich do Grupy Lotos powinno zwiększyć znacznie udział GL w rynku olejów smarowych.

Ścisła współpraca z rafineriami południowymi oznacza przede wszystkim możliwość wzmocnienia pozycji olejów i smarów pod marka Lotos i wejścia na nowe rynki, także zagraniczne. Mapa nie kłamie - mówią na południu. Gorlice, Jasło i Czechowice to okno na rynek wschodniej i środkowej Europy.

- Oleje z Gorlic mają bardzo silna pozycje na rynku ukraińskim. Osiągnięto to pomimo bardzo skromnych nakładów reklamowych. Chcemy tam być z tą marką nadal, promować ją i rozwijać - zapewnia Artur Szatan, szef marketingu spółki Lotos Oil.

Grupa rozwijać też będzie usługi produkcyjne dla podmiotów trzecich. - Nasze rafinerie produkują oleje różnych zastosowań dla znanych zachodnich koncernów. Nie tylko będziemy te kontrakty utrzymywać, ale też w miarę możliwości je rozwijać - zapewnia Krzysztof Czyż, prezes spólki Lotos Oil.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos Oil zaczyna działać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl