SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LPR kontra TVP

LPR zarzuca telewizji publicznej popełnienie przestępstwa

Według Ligi, prezes TVP Robert Kwiatkowski popełnił przestępstwo, zezwalając na emisję filmu pt. "Imperium ojca Rydzyka". W uzasadnieniu doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekazanym dziennikarzom napisano m.in., że w filmie "użyto materiałów nagrywanych z ukrytych kamer, co narusza prawo prasowe, wykorzystano poufne, nie przeznaczone do publikacji dokumenty KRRiT, np. sprawozdanie finansowe Radia Maryja".

"Zasady przygotowania materiałów filmowych przeczą wszelkim zasadom etycznym sztuki dziennikarskiej i stoją w niezgodzie z zasadami Kodeksu karnego, który wyraźnie mówi o karze nawet 2 lat pozbawienia wolności dla tego, kto +w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym, albo innym urządzeniem specjalnym+" - czytamy w uzasadnieniu doniesienia.

"Można zrozumieć rację Ligi w tym sensie, że protestuje po emisji filmu o ojcu Rydzyku. Doniesienie do prokuratury może składać każdy obywatel" - powiedział Snopkiewicz. Mówił, że TVP mając "dobrze udokumentowany" film czeka na dalsze działania mające m.in. na celu wyjaśnienie wszelkich zarzucanych nieprawidłowości. Snopkiewicza dziwi jednak, że doniesienie ma być skierowane przeciwko prezesowi telewizji.

Według Snopkiewicza wyemitowany w poniedziałek film był jednak z wielu powodów potrzebny. "Kierunek odkrywania prawdy, do którego zmierzał ten film, to nie jest Radio Maryja tylko kondycja państwa, sprawność jego elementarnych struktur. Tak naprawdę ten film pokazuje, jak działa lokalna prokuratura i lokalne urzędy skarbowe" - uważa. Rzecznik podkreśla, że nie można mówić o tym, że film wchodzi w sferę spraw religijnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LPR kontra TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl