SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Luiza Jurgiel-Żyła za Krystiana Dudka na czele Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

Nową prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations została Luiza Jurgiel-Żyła, PR manager w Cresa Polska. Zastąpiła dr Krystiana Dudka. Wiceprezesami zostali Emilia Zakrzewska i Bartosz Milczarczyk.

Zarząd PSPR, od lewej: Cyprian Maciejewski, Agnieszka Bednarczyk, Emilia Zakrzewska, Luiza Jurgiel-Żyła, Bartosz Milczarczyk Article

Członkowie Polskiego Stowarzyszenie Public Relations na walnym zebraniu członków 8 lutego 2019 roku w Katowicach wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą.

Luiza Jurgiel-Żyła nową prezes PSPR

Na czele PSPR stanęła Luiza Jurgiel-Żyła, zastępując dr Krystiana Dudka, który został kilka dni temu przewodniczącym śląskiego oddziału stowarzyszenia. Obecnie Jurgiel-Żyła jest PR managerką w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej w branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez siedem lat pracowała w agencji First Public Relations, ostatnio na stanowisku account director. Z PSPR związana od 2009 roku, w poprzedniej kadencji zasiadała w radzie nadzorczej organizacji.

Na kolejną kadencję wiceprezes zarządu ponownie wybrano Emilię Zakrzewską, ekspertkę ds. public relations i business development. Od ponad 12 lat doradza polskim i zagranicznym spółkom z branży usług profesjonalnych i finansowych.

Drugim wiceprezesem został Bartosz Milczarczyk, wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki, w którym kieruje kluczowymi obszarami promocji Warszawy na arenie międzynarodowej.  Zaczynał w dziale marketingu Wodociągów Warszawskich, gdzie po krótkim czasie został rzecznikiem. Potem przez ponad 7 lat był rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy.

W zarządzie zasiądą także Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski. Agnieszka Bednarczyk prowadzi agencję PR Strategia FM. W PSPR działa od 2010 roku, w tym w latach 2016 - 2018 zasiadała w zarządzie śląskiego oddziału stowarzyszenia.

Cyprian Maciejewski pracuje w gdańskim magistracie, pierwotnie w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta, obecnie w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Od wielu lat działa w PSPR. Wcześniej był rzecznikiem prasowym ZU; przez 6 lat pracował jako PR manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia.

W poprzednim zarządzie PSPR obok dr Krystiana Dudka zasiadali Andrzej Pomarański (wiceprezes) oraz członkowie: Katarzyna Domańska i Szymon Pieczyński.

Kadencja PSPR potrwa najbliższe dwa lata.

Rada Nadzorcza PSPR

Radę Nadzorczą PSPR tworzą Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Mateusz Witczyński (communication manager w polskim oddziale Astaldi), Andrzej Pawelczak (rzecznik prasowy i dyrektor ds. PR firmy Animex), Marcin Jańczuk (dyrektor ds. PR i marketingu w spółce Metrohouse Franchise) oraz Michał Sobiło (doradca ds. PR).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Luiza Jurgiel-Żyła za Krystiana Dudka na czele Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl