Łukasz Alwast odchodzi z Science Now i Stellar Fireworks

Łukasz Alwast, wspólnik, członek zarządu oraz dyrektor ds. rozwoju Science Now i Stellar Fireworks, żegna się ze spółkami.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Łukasz Alwast odchodzi z Science Now i Stellar Fireworks
Łukasz Alwast

Łukasz Alwast był zaangażowany w rozwój Science Now i Stellar Fireworks odpowiednio od 2017 i 2018 roku.

Do zrealizowanych w ostatnich latach przez spółki projektów zaliczały się m.in. prace nad koncepcją narracyjną oraz opracowaniem i produkcją treści multimedialnych ekspozycji w Pawilonie Polskim na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju, program rezydencji artystyczno-naukowej ART+DESIGN+SCIENCE, realizacja multimedialnego teatru na wodzie „Legenda o magicznej perle” czy projekt „Korzenie miasta” dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Łukasz Alwast sprzedaje udziały Science Now i Stellar Fireworks

-  Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się zrealizować na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Z małego zespołu o dużych aspiracjach, udało się zbudować zespół realizujący prestiżowe, międzynarodowe projekty angażujące świetnych polskich i zagranicznych twórców. Są to teraz – dwie mocne i rozpoznawalne marki – oferujące wysokiej jakości projekty kreatywne i obsługę producencką. Dla mnie jest to zamknięcie ważnego etapu, gdy Spółki odniosły sukces biznesowy i finansowy, oraz uwolnienie przestrzeni na realizację nowych projektów - mówi Łukasz Alwast.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/magdalena-pienkowska-dyrektor-operacyjny-stellar-fireworks ##

Łukasz Alwast zamierza kontynuować prace w sektorze kreatywnym pozostając w roli menadżera, producenta kreatywnego oraz konsultanta, skupiając się na projektach łączących rynki amerykański i brytyjski z polskim. W spółkach pozostaje w roli wspólnika i członka zarządu do czasu zamknięcia kwestii formalnych, w tym sprzedaży udziałów.

Science Now, założone w 2012 r., przekształciło się w 2017 r. w studio kreatywne specjalizujące się w designie strategicznym, komunikacji naukowej oraz rozwoju nowych przedsięwzięć biznesowych na styku nauki, edukacji, sztuki i rozrywki.

Stellar Fireworks, studio produkcyjne, założone w 2018 roku przez Łukasza Alwast i Jana Pomiernego specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów narracyjnych dla parków rozrywki, centrów nauki oraz muzeów.

W obu spółkach w roli prezesa zarządu i wspólnika pozostaje Jan Pomierny. Alwast i Pomierny wcześniej byli związani z zespołem projektów specjalnych Platige Image – Fish Ladder.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Duża zmiana w RASP. Komputer Świat ma trafić do struktury Business Insidera

Duża zmiana w RASP. Komputer Świat ma trafić do struktury Business Insidera

Koniec "Pogromców chaosu". Nie będzie kolejnej serii w TVN

Koniec "Pogromców chaosu". Nie będzie kolejnej serii w TVN

Tak rośnie polski rynek reklamowy. Maleje udział telewizji

Tak rośnie polski rynek reklamowy. Maleje udział telewizji

Biznes24 rozszerza tematykę. Nowy szef zapowiada więcej kobiet i zagranicy

Biznes24 rozszerza tematykę. Nowy szef zapowiada więcej kobiet i zagranicy

Nowe kanały muzyczne startują w kolejnym kraju. Wkrótce dołączy je polski operator

Nowe kanały muzyczne startują w kolejnym kraju. Wkrótce dołączy je polski operator

Szef Radia Zachód odpowiada na zarzut szefowej KRRiT. "Manipulacja informacyjna"

Szef Radia Zachód odpowiada na zarzut szefowej KRRiT. "Manipulacja informacyjna"