SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Cieśla przeszedł z „Głosu Wielkopolskiego” do Onetu

Były dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego” (Polska Press Grupa) Łukasz Cieśla dołączył do redakcji Onetu (Ringier Axel Springer Polska). Został poznańskim reporterem portalu. - Zamierzam w dalszym ciągu zajmować się tematami śledczymi - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Łukasz Cieśla, fot. archiwum prywatneArticle

Cieśla odszedł w marcu br., wraz z kilkorgiem innych dziennikarzy „Głosu Wielkopolskiego”. Pożegnali się wówczas także: reporter działu miejskiego (zajmujący się tematyką zdrowotną) Mikołaj Woźniak, dziennikarz od spraw kryminalnych Norbert Kowalski (po ośmiu latach), zajmująca się ekologią Marta Danielewicz, a także dziennikarz polityczny Błażej Dąbkowski i Anastazja Bezduszna z działu Dodatków.

Łukasz Cieśla związany był z „Głosem…” od 2003 roku. Jest dziennikarzem śledczym – tą tematyką będzie się także zajmował w Onecie. –Jestem reporterem regionalnym, to także zakreśla mi krąg zainteresowań. Ale mam swobodę w doborze tematyki – zapewnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Dariusza Fikusa za cykl tekstów „Poród na plebanii”, poświęconych sprawie poznańskiego księdza, którego dziecko zmarło w czasie porodu na plebanii. Za te same publikacje wcześniej otrzymał Nagrodę Dziennikarską im. Piotra Różyckiego.

W piątek Cieśla na Onecie napisał, że za wyborem Doroty Kani do zarządu Polska Press miał stać osobiście prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Według ustaleń dziennikarza - początkowo do władz firmy miał wejść dziennikarz reprezentujący tzw. umiarkowaną prawicę. - Padały nazwiska Sławomira Jastrzębowskiego, Tomasza Wróblewskiego oraz Pawła Lisickiego - twierdzi przywoływany w tekście anonimowo pracownik wydawnictwa. Kania odniosła się na Twiitterze do tego tekstu, pisząc: - Po pełnym fantasmagorii tekście Onetu widać, jak bardzo się boją Polska Press. I słusznie.

W piątek z czytelnikami innego tytułu wydawanego przez Polska Press - „Dziennika Zachodniego” - pożegnał się jego wieloletni redaktor naczelny, Marek Twaróg. Na początku maja z tej samej redakcji odszedł też zastępca redaktora naczelnego – Janusz Szymonik. - Po przejęciu przez nowego właściciela redakcja nie będzie już niezależna - powiedział nam. Dodał też, że decyzję o odejściu podjął pod wpływem informacji o zwolnieniu Marka Twaroga.

Redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” został Wojciech Mucha, zastępując Jerzego Sułowskiego, który także odszedł (za porozumieniem stron) z Polska Press. Redaktorem naczelnym ukazującej się na Podkarpaciu „Gazety Codziennej Nowiny” od 1 maja jest z kolei Arkadiusz Rogowski, który od 2016 roku związany jest z TVP Rzeszów. Zastąpił Stanisława Sowę, który szefował tytułowi 15 lat.

Według badania Mediapanel w kwietniu br. Onet.pl zanotował 18,03 mln użytkowników i 61,8 proc. zasięgu.

 

 

Dołącz do dyskusji: Łukasz Cieśla przeszedł z „Głosu Wielkopolskiego” do Onetu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czerska
Czy doczekamy się kiedykolwiek, opisania faktycznych powodów odejścia całej armii dziennikarzy z Czerskiej?
odpowiedź
User
Mati
Czy doczekamy się kiedykolwiek, opisania faktycznych powodów odejścia całej armii dziennikarzy z Czerskiej?

Czekamy. Myślę, że GPC, TV Trwam, Wprost, DoRzeczy itp czekają ;)
odpowiedź
User
Mb24
Anastazja bezduszna nadal widnieje w internetowej stopce "Głosu", szefem jednego z działów jest z kolei... Rafał Cieśla (wszystko zostanie w rodzinie?). Dla uzupełnienia: Marta Danilewicz publikuje teraz w poznańskiej GW.
odpowiedź