SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Greszta odchodzi z Telewizji Polskiej. Ostatnio odpowiadał za portal młodzieżowy

Po tym, jak kilka dni temu stracił stanowisko dyrektora Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych, Łukasz Greszta pożegnał się z Telewizją Polską - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Był jednym z trójki dyrektorów, których w ubiegłym tygodniu odwołał Mateusz Matyszkowicz.

Siedziba TVP, fot. Jacek KowalskiArticle

Greszta szefował OKiSI od marca 2021 roku, ale wcześniej był już zatrudniony w TVP na eksponowanych stanowiskach. W latach 2006-2009 pracował jako telewizyjny reporter. W 2009 roku odszedł z Telewizji Polskiej, aby wrócić w 2016 roku (po zmianie w fotelu prezesa) na stanowisko kierownika centrum informacji TVP. W lutym 2020 roku - awansował na zastępcę dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki, ale w lipcu tego samego roku znienacka odszedł z firmy. Przeszedł wówczas do PZU, gdzie został dyrektorem do spraw relacji z mediami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po kilku miesiącach jednak pożegnał się z ubezpieczycielem i wrócił na Woronicza (początek 2021 r.). W marcu 2021 roku został szefem Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych Telewizji Polskiej; odpowiadał na tym stanowisku m.in. za przygotowanie i uruchomienie serwisu dla młodego odbiorcy – SwipeTo.pl (ruszył w październiku 2022 r.).

Kierownikiem redakcji jest Bartłomiej Jakubowski, zaś treści tworzy specjalnie powołana do tego celu 30 osobowa redakcja oraz zaproszeni do projektu influencerzy i podcasterzy. Greszta pracował także przy odświeżeniu serwisu streamingowego nadawcy - TVP VOD.

Roszady na dyrektorskich stanowiskach

Teraz jednak stracił dyrektorskie stanowisko, a jego miejsce zajmie - jak się dowiedzieliśmy - Patrycja Czajkowska, współpracująca z Gresztą m.in. przy tworzeniu odnowionego serwisu TVP VOD. Łukasz Greszta co prawda został odwołany ze stanowiska szefa OKiSI, ale - jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl - początkowo miał zostać w strukturach spółki.

Ostatecznie jednak odchodzi z Telewizji Polskiej, najprawdopodobniej z inicjatywy przełożonych. Niebawem Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych ma przekształcić się w nową jednostkę - TVP Plus.

Wraz z nim kilka dni temu zdymisjonowano jeszcze dwie inne osoby: stanowisko dyrektora programowego TVP stracił Krystian Kuczkowski, zaś funkcję dyrektora Centrum Usług Produkcyjnych – Bartłomiej Wnęk. Nową dyrektor programową została Aneta Woźniak, Kuczkowski (przynajmniej na razie) pozostaje w strukturach spółki.

OKiSI powstał z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP, którym od 2016 roku kierował Kuba Sufin. We wrześniu 2021 roku Sufin odszedł na emeryturę; wówczas Ośrodkiem kierował już od sześciu miesięcy Łukasz Greszta.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Greszta odchodzi z Telewizji Polskiej. Ostatnio odpowiadał za portal młodzieżowy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karolina
Czyli Kuczkowski wciąż w tvp na koszt podatnika skoro tylko ten na prawdę odszedl
odpowiedź
User
Normalny
media reżimowe będą teraz te 2 slowa wklejaly w materiałach o II wojnie światowej i Auschwitz
odpowiedź
User
Hinaski
"Misiewicz telewizji" zaraz gdzieś się pewnie odnajdzie, w jakiejś spółce skarbu państwa. Ludzie...jak on został dyrektorem to mnie już nic nie dziwi, nawet dwórki w NBP. Gdzie jest audyt w tej firmie?
odpowiedź