SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Łukasz Owsiany, dziennikarz TVP3 Wrocław

W wieku 31 lat zmarł dziennikarz TVP3 Wrocław Łukasz Owsiany. Pod koniec lipca br. doznał udaru mózgu.

Łukasz Owsiany, fot. TVP3 WrocławŁukasz Owsiany, fot. TVP3 Wrocław

TVP3 Wrocław podała, że Łukasz Owsiany zmarł w poniedziałek nad ranem. Pod koniec lipca br. doznał udaru mózgu, wskutek którego zapadł w śpiączkę.

- Kochany syn, brat, wujek, wnuk, partner. Bliscy zawsze mogli na niego liczyć. Nie możemy sobie nawet wyobrazić, co teraz czują. Bez Niego nic już nie będzie takie samo - napisano w serwisie internetowym stacji.

- Bardzo ciężko pisać o Nim w czasie przeszłym. Przecież mieliśmy tyle wspólnych planów, On miał tyle planów. Był zakochany, tworzył świeży, ale szczęśliwy związek z reporterką Sofiią Poplavską. Po urlopie mieliśmy iść na redakcyjne śniadanie. Po urlopie, z którego nie wrócił - dodano. - Łukaszu, gdziekolwiek jesteś, zostaniesz z nami. Może to oklepany frazes, ale wywarłeś taki wpływ na nas, że nie ma innej możliwości. Póki pamięci… - podkreślono.

 

Łukasz Owsiany był związany z TVP3 Wrocław przez dekadę. Zaczął do praktyki w redakcji internetowej, potem był reporterem, zajmował się współpracą ze stacjami z Czech i Niemiec, a w ostatnim okresie nadzorował program sportowy.

- Pamiętam jak lata temu przyszedł do nas do redakcji internetowej, taki dzieciak. Ale ten dzieciak miał w sobie tyle zapału, tyle werwy, tyle (tu nie zawaham się napisać) miłości do telewizji. Nazywaliśmy Go największym fanem TVP Wrocław - wspomina Barbara Zegler-Kochanek.