SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Łukasz Owsiany, dziennikarz TVP3 Wrocław

W wieku 31 lat zmarł dziennikarz TVP3 Wrocław Łukasz Owsiany. Pod koniec lipca br. doznał udaru mózgu.

Łukasz Owsiany, fot. TVP3 WrocławArticle

TVP3 Wrocław podała, że Łukasz Owsiany zmarł w poniedziałek nad ranem. Pod koniec lipca br. doznał udaru mózgu, wskutek którego zapadł w śpiączkę.

- Kochany syn, brat, wujek, wnuk, partner. Bliscy zawsze mogli na niego liczyć. Nie możemy sobie nawet wyobrazić, co teraz czują. Bez Niego nic już nie będzie takie samo - napisano w serwisie internetowym stacji.

- Bardzo ciężko pisać o Nim w czasie przeszłym. Przecież mieliśmy tyle wspólnych planów, On miał tyle planów. Był zakochany, tworzył świeży, ale szczęśliwy związek z reporterką Sofiią Poplavską. Po urlopie mieliśmy iść na redakcyjne śniadanie. Po urlopie, z którego nie wrócił - dodano. - Łukaszu, gdziekolwiek jesteś, zostaniesz z nami. Może to oklepany frazes, ale wywarłeś taki wpływ na nas, że nie ma innej możliwości. Póki pamięci… - podkreślono.

 

Łukasz Owsiany był związany z TVP3 Wrocław przez dekadę. Zaczął do praktyki w redakcji internetowej, potem był reporterem, zajmował się współpracą ze stacjami z Czech i Niemiec, a w ostatnim okresie nadzorował program sportowy.

- Pamiętam jak lata temu przyszedł do nas do redakcji internetowej, taki dzieciak. Ale ten dzieciak miał w sobie tyle zapału, tyle werwy, tyle (tu nie zawaham się napisać) miłości do telewizji. Nazywaliśmy Go największym fanem TVP Wrocław - wspomina Barbara Zegler-Kochanek.