SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski w radzie nadzorczej PZU

Do rady nadzorczej PZU powołani zostali nowi członkowie: Agata Górnicka, Łukasz Świerżewski, Paweł Górecki i Bogusław Banaszak. Górnicka jest dyrektorem gabinetu politycznego w Ministerstwie Rozwoju, a Świerżewski - rzecznikiem prasowym oraz dyrektorem biura komunikacji i promocji w Ministerstwie Finansów.

Łukasz Świerżewski Article

O zmianach w radzie nadzorczej PZU zdecydowało w zeszłym tygodniu walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Nowi członkowie zastąpili odwołanych z rady Marcina Gargasa, Piotra Paszko i Radosława Potrzeszcza (nie podano przyczyn ich odwołania). Od początku br., po likwidacji Ministerstwa Skarbu, nadzór nad PZU sprawuje minister finansów i rozwoju.

Łukasz Świerżewski od listopada ub.r. jest rzecznikiem prasowym oraz dyrektorem biura komunikacji i promocji w Ministerstwie Finansów. Przedtem przez trzy lata pracował w PKO BP, m.in. jako dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej oraz rzecznik prasowy. Wcześniej był dziennikarzem, w latach 1999-2004 był zawiązany z „Pulsem Biznesu”.

Agata Górnicka od grudnia 2015 roku jest dyrektorem gabinetu politycznego w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2012-2015 pracowała w BZ WBK (kolejno jako koordynator projektów w fundacji banku, asystent prezesa i menadżer biura zarządu i rady nadzorczej), a w latach 2006-2012 - w Telewizji Polskiej.

Paweł Górecki jest doktorem nauk prawnych, wykładowcą uniwersytecki autorem kilkudziesięciu recenzowanych publikacji z zakresu prawa wydanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych oraz licznych niepublikowanych opinii prawnych. Specjalizuje się w obsłudze prawnej spółek kapitałowych oraz stosowaniu procedur administracyjnych, podatkowych i procedury sądowo-administracyjnej.

Bogusław Banaszak jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Zielonogórskiego i dziekanem wydziału prawa i administracji na tej uczelni oraz profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Od maja 2006 roku do maja 2010 roku był przewodniczący rady legislacyjnej przy premierze, a od kwietnia ub.r. jest członkiem tej rady. Ponadto od kwietnia ub.r. jest członkiem Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo, tzw. Komisji Weneckiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski w radzie nadzorczej PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl