SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Wejchert sprzedaje akcje ITI i odchodzi z Onetu

Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet, porozumiał się z Grupą ITI w sprawie odkupienia przez nią 33 proc. akcji holdingu od firm związanych z nim i jego siostrami Agatą Wejchert-Dworniak i Victorią Wejchert. Po sfinalizowaniu transakcji Wejchert odejdzie z Onetu.

Jak podano w komunikacie, nabycie akcji własnych przez ITI Holdings jest warunkowe i oczekuje się, że zostanie ono zrealizowane równolegle z podpisaniem ostatecznych umów związanych z wejściem w strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ (ma to nastąpić przed końcem roku 2011, więcej na ten temat). Warunki transakcji są objęte klauzulą prywatności i poufności.

Chciałbym podziękować Łukaszowi Wejchertowi za jego dotychczasowy wkład w rozwój Onetu i wypracowanie jego pozycji wśród najlepszych polskich serwisów on-line, który stał się jednym z najważniejszych filarów działalności Grupy ITI. Jako Grupa ITI jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji mogąc zapewnić ciągłość zarządzania w Onecie, wybierając managerów spośród naszych współpracowników. Cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie uwzględniające interesy wszystkich akcjonariuszy Grupy ITI. Mogę zapewnić, że pozostali udziałowcy dołożą wszelkich starań do dalszego rozwoju Grupy ITI, dążąc do zachowania jej ciągłości, innowacyjności i wzmocnienia pozycji rynkowego lidera - mówi Bruno Valsangiacomo, prezydent Grupy ITI.

Po odkupieniu udziałów Grupa ITI będzie należała do firm związanych z rodzinami Mariusza Waltera, Bruno Valsangiacomo, Aldony Wejchert, i Wojciecha Kostrzewy, którzy – jak podano w komunikacie - raz jeszcze podkreślili swoją wolę dalszego rozwijania Grupy ITI dla zmaksymalizowania wartości firmy dla udziałowców zarówno Grupy ITI, jak i Grupy TVN.

>>> Łukasz Wejchert: zmienimy forum i zakupy grupowe (przeczytaj wywiad)

Łukasz Wejchert, prezes Onetu, członek Komitetu Wykonawczego Grupy ITI oraz wiceprezes Grupy TVN ds. online, po odkupieniu jego udziałów przez ITI, będzie rozwijał swoją karierę w branży online poza Grupą ITI.

- Dołączając do Grupy ITI w roku 1997 czułem, że mieliśmy odpowiednią wizję, ale nie wyobrażałem sobie, że zajdziemy tak daleko i tak szybko w rozwijaniu telewizji i platformy on-line w Polsce. Cały zespół ITI, TVN i Onetu zasługuje na największe podziękowania za ten sukces. Rozstanie z tak utalentowanymi kolegami nie jest proste, ale podjąłem tą decyzję, aby podążać za głosem serca, realizować swoją pasję i w 100% skoncentrować się na on-line i projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi. Ludzie z pasją i wyjątkowi liderzy, którym Onet zawdzięcza swój sukces będą dalej rozwijać innowacyjne rozwiązania i wzmacniać pozycję rynkową firmy - powiedział Łukasz Wejchert.

Jan Łukasz Wejchert jest absolwentem dublińskiego Portobello Business College (finanse i ekonomia). Pierwszą pracę zaczął na studiach w Browarach Carlsberga w Kopenhadze oraz Merrill Lynch w Londynie. Po obronie dyplomu w 1995 roku znalazł zatrudnienie w Polsce w warszawskich oddziałach ING Barings oraz Deutsche Morgan Grenfell. Specjalizował się w analizach rynku kapitałowego. Związany z telewizją TVN od chwili jej powstania w 1997 roku. Pełnił funkcję asystenta wiceprezesa stacji. Zajmował się również m.in. analityką finansową. W 1999 roku należał do głównych pomysłodawców i założycieli wortalu Tenbit.pl. Z Onetem związany jest od 2002 roku Na początku jako wiceprezes, a od czerwca 2004 roku - jako prezes. W sierpniu 2006 r. Łukasz Wejchert objął także stanowisko wiceprezesa Grupy TVN. Od 2010 jest członkiem Komitetu Wykonawczego ITI

Dołącz do dyskusji: Łukasz Wejchert sprzedaje akcje ITI i odchodzi z Onetu

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MCCC
Ucieka z tonącego okrętu.
odpowiedź
User
kojot
bo wie ze zarzad vivendi bd zwalnial wiec woli sam odejsc.
odpowiedź
User
marcin
Nie Victoria Wejchert, tylko Wiktoria... Kto to pisał...?! Żenada, nie ma takiego imienia jak Victoria, a pani Wejchert jest 100% Polką, a w urzędzie nie można się nazwać Victorią... co za bzdury na tych wirtualnych.
odpowiedź