SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lurena: wezwanie na 100 proc. akcji Ruchu po 10,7 zł/szt.

Lurena Investments ogłosiła w piątek wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki Ruch. Cena w wezwaniu wynosi 10,7 zł za akcję.

Lurena: wezwanie na 100 proc. akcji Ruchu po 10,7 zł/szt.

"Wezwanie ma na celu zakończenie procesu prywatyzacji Ruchu prowadzonego przez Ministerstwo Skarbu Państwa. W dniu 23 lipca 2010 r. Lurena podpisała umowę ze Skarbem Państwa, na podstawie której Lurena zobowiązała się ogłosić wezwanie, a Skarb Państwa zobowiązał się sprzedać, w odpowiedzi na wezwanie, posiadane akcje Ruchu" - czytamy w komunikacie.

Cena w wezwaniu wynosi 10,70 zł za jedną akcję i reprezentuje premię w wysokości 23,3% ponad średnią cenę ważoną akcji spółki z okresu ostatnich 6 miesięcy, podano także.

"Zapisy przyjmowane będą od 12 sierpnia 2010 r. do 10 września 2010 r. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od dwóch warunków: uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz złożenia zapisów w Wezwaniu na poziomie minimalnym 67% kapitału spółki" - czytamy dalej.

W wezwaniu przedstawione zostały pełne informacje dotyczące planów Lureny w stosunku do Ruchu, zakładające restrukturyzację oraz rozwój dotychczasowej działalności operacyjnej spółki, a także, w odpowiednim czasie, wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW w Warszawie.

Lurena negocjowała zakup Ruchu od marca, składając ofertę w odpowiedzi na publiczne zaproszenie MSP do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki od skarbu państwa. Oferty złożył wtedy także NFI Jupiter.

Wcześniej, pod koniec lutego wezwanie do sprzedaży akcji Ruchu stanowiących 54,95% głosów ogłosiła Mennica, oferując 8,30 zł za akcję. W odpowiedzi zarząd Ruchu ocenił, że cena zaproponowana w wezwaniu "nie odpowiada wartości godziwej spółki".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lurena: wezwanie na 100 proc. akcji Ruchu po 10,7 zł/szt.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl