SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lurena zebrała 86,85 proc. akcji Ruchu

W ramach wezwania ogłoszonego przez Lurena Investments na 100% akcji Ruch akcjonariusze złożyli zapisy na 51 088 410 akcji, stanowiących 86,85% kapitału zakładowego spółki, podała Lurena w komunikacie. Wszystkie warunki wezwania zostały spełnione, a transakcja zostanie rozliczona 20 września 2010 r.

Lurena zebrała 86,85 proc. akcji Ruchu

Oferowana w zakończonym 13 września wezwaniu cena za akcję Ruch wynosiła 10,7 zł i reprezentowała premię w wysokości 23% w stosunku do średniej ważonej ceny papierów spółki z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

Zamknięcie transakcji uzależnione było od złożenia w jego ramach zapisów na akcje stanowiące co najmniej 67% kapitału zakładowego Ruchu oraz uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oba warunki zostały spełnione.

Zapis obejmujący wszystkie posiadane akcje spółki (56,84% kapitału zakładowego) złożyło Ministerstwo Skarbu Państwa.

" W najbliższych latach konieczne jest przeprowadzenie restrukturyzacji oraz inwestycji niezbędnych do wprowadzenia spółki na ścieżkę wzrostu, do czego, jesteśmy przekonani, ma ona potencjał. Zrealizowana transakcja potwierdza dotychczasowe, charakteryzujące się wspieraniem przedsiębiorstw o dobrych podstawach oraz współpracą z doświadczonymi partnerami lokalnymi, długoterminowe podejście Eton Park do inwestycji"- powiedziała prezes Eton Park International Erland Karlsson, cytowany w komunikacie.

Doradcami przy transakcji byli Saski Partners, White & Case oraz Credit Suisse. Dom Maklerski Banku Handlowego doradzał przy wezwaniu oraz pełnił rolę biura maklerskiego pośredniczącego przy wezwaniu.

Lurena należy w całości do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management, L.P. Przy opracowaniu planu strategii rozwoju dla Ruchu Eton Park współpracował z  ICENTIS Capital sp. z o.o., spółką która koncentruje się na realizacji projektów inwestycyjnych o charakterze private equity.

Ruch jest największą siecią detaliczną w Polsce z około 7.000 punktami sprzedaży. Jest wiodącymhurtowym dystrybutorem prasy w Polsce z ponad 40% udziałem w rynku, zaopatrującym ponad 20.000 placówek. Ruch jest ponadto głównym dystrybutorem dóbr szybkozbywalnych (FMCG) z siecią 129 punktów sprzedaży hurtowej.

Eton Park jest globalną firmą inwestycyjną, angażującą się w inwestycje o ponadprzeciętnym zwrocie osiąganym w perspektywie kilkuletniej.Obecnie zarządza on aktywami o wartości ok. 13 mld USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lurena zebrała 86,85 proc. akcji Ruchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl