SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej D. Ociepka po tygodniu odchodzi z Polskiego Radia

W piątek Maciej D. Ociepka zrezygnował ze stanowiska zastępcy dyrektora portalu Polskieradio.pl. Zarząd Polskiego Radia przyjął jego rezygnację.

fot. polskie radio Article

Funkcję wicedyrektora i wicenaczelnego portalu Polskieradio.pl Ociepka objął 11 marca, po odwołaniu poprzedniego kierownictwa serwisu Andrzeja Mietkowskiego i Pawła Ławińskiego. Zarząd Polskiego Radia podał, że zostali oni odwołani wskutek wyników wewnętrznej kontroli i zarzutów o niegospodarność. Nowym szefem redakcji portalu Polskieradio.pl został Krzysztof Kossowski z TV Republika.

W miniony piątek Maciej D. Ociepka zrezygnował z zajmowanego stanowiska w Polskim Radiu. Nadawca nie podaje szczegółowych informacji związanych z jego rezygnacją, z Ociepką nie udało nam się skontaktować. Wcześniej był kierownikiem redakcji internetowej Polskiego Radia RDC (w czerwcu ub.r. zastąpił go Dariusz Wieczorkowski).

Warto dodać, że Andrzej Mietkowski odrzuca zarzuty o niegospodarność i domaga się od zarządu Polskiego Radia usunięcia komunikatu, w którym jako przyczynę odwołania podano sugestię na temat „nieuzasadnionych przysporzeń finansowych na rzecz Stowarzyszenia Wolności Słowa”. Komunikat nadal wisi na stronach polskieradio.pl. Przeprosin domaga się również Paweł Ławiński.

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustalił, że zarząd spółki nie będzie już wypowiadać się na ten temat i chce załatwić tę sprawę z samymi zainteresowanymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej D. Ociepka po tygodniu odchodzi z Polskiego Radia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kominek
Precyzyjniej proszę wirtualnemedia:) nigdzie nie odszedł,podono dalej siedzi i nieoficjalnie rządzi wygodnie w Polskim Radiu PIS.Swoją drogą zabawne,że pani prezes ściągneła do mediów narodowych narodowca,który na legalu pisze na FB,że "mimo wszystko Kwaśniewski był najlepszym prezydentem Polski". Nie dość,że bez jakichkolwiek kwalifikacji jak ustawa przewiduje to i nie po lini
38 38
odpowiedź
User
Paweł
To co pisze Kominek to prawda. Jest nadal i podobno robi to samo co robił wcześniej. Profil na FB podobno mu się skasował przypadkiem za wpisy pro Pisowskie.
24 36
odpowiedź
User
Mamb4
Ciekawe są te wpisy powyżej, ciekawe ponieważ ja pracowałam z panem Maciejem w jednej redakcji i mam zupełnie odmienne zdanie na jego temat. Facet kompetentny, obiektywny i niezwykle koleżeński.
Nie znam go od prywatnej strony, ale od strony służbowej nie mam mu nic do zarzucenia.
47 22
odpowiedź
User
Radiowy
Ej WM dlaczego usuwacie komentarze? Wczorajszy stan to 5, a dzisiejszy (bez mojego) 3. Proszę o odpowiedź.
15 17
odpowiedź
User
marti
Swoją drogą zabawne,że pani prezes ściągneła do mediów narodowych narodowca,który na legalu pisze na FB,że "mimo wszystko Kwaśniewski był najlepszym prezydentem Polski". Nie dość,że bez jakichkolwiek kwalifikacji jak ustawa przewiduje to i nie po lini.


Czy bycie narodowcem to coś złego? Są inne ugrupowania, które bardziej niszczą nasz kraj, legalnie sprzedając po kawałku nasze ziemie tłumacząc się potrzebą inwestycji i współpracy zagranicznych, które mają rozwijać nasz kraj. Najpierw trzeba poznać koncepcje i pobudki ( założenia danej grupy)a potem je krytykować. Ja nie jestem i nigdy nie byłam narodowcem ale nie uważam, żeby byli skrajnie źli. nie mylmy oczywiście odłamu narodowców jakim są naziści. Oni działają pod ich banderą ale prawdziwi narodowcy nie są ich rodziną. Prawdziwy narodowiec walczy o swój kraj a nie go niszczy.Walczy nie tylko dla siebie ale dla każdego polskiego obywatela, który żyje w tym kraju teraz i który się w nim urodzi. Ja nie wnikam jakie kwalifikacje ma Pan Maciej ale czy ważniejszy jest papier czy umiejętności. Jeżeli dobrze wykonuje swoją pracę i ludzie lubią z nim współpracować ( a wiem, że tak jest ) to jedyny wniosek jaki nasuwa się po przeczytaniu takiego komentarza to zazdrość i chęć zajęcia jego stanowiska.
39 10
odpowiedź