SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kossowski w zarządzie wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”

Do zarządu spółki Infor PL, wydającej m.in. „Dziennik Gazetę Prawną”, został powołany Maciej Kossowski. Poprzednio pracował w Autenti, a wcześniej m.in. w Polska Press, Wirtualnej Polsce i Ringier Axel Springer Polska.

Maciej Kossowski, fot. materiały prasowe Infor PLMaciej Kossowski, fot. materiały prasowe Infor PL

W zarządzie Infor PL Maciej Kossowski będzie odpowiadać za obszar digital, e-commerce oraz działalność reklamową.

- Grupa Infor zbudowała pozycję lidera w segmencie mediów biznesowych dostarczając przedsiębiorcom profesjonalne i przede wszystkim użyteczne narzędzia i informacje w zakresie prawa, podatków i ekonomii. Stabilność finansową zapewnia firmie działalność mediowa. To wieloletnie doświadczenie w sprzedaży contentu on-line plus własne, mocne media, stanowią w mojej ocenie dobrą podstawę do dalszego rozwoju firmy - komentuje Kossowski.

- A przedsiębiorcy potrzebują dzisiaj wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Z jednej strony niejednoznaczne i niedopracowane prawo, np. Polski Ład, z drugiej przyspieszająca, m.in. za sprawą pandemii, digitalizacja procesów produkcji i procesów zarządczych. Wyzwań jest dużo, dlatego z ekscytacją patrzę na czekające mnie w Inforze zadania i wierzę, że wniosę do firmy wartość, która pomoże Inforowi umocnić pozycję lidera oraz rozwijać nowoczesną i efektywną spółkę technologiczno-mediową - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od ponad dwóch lat prezesem Infor PL jest Ewa Świstuniuk (wcześniej przez 10 lat zarządzała spółką Infor Biznes, która została wchłonięta przez Infor PL). Na początku 2020 roku właściciel firmy Ryszard Pieńkowski przeszedł do jej rady nadzorczej.

Infor PL wydaje m.in. „Dziennik Gazetę Prawną” i platformy internetowe pod marką Infor. W ub.r. osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 4 proc. do 96,27 mln zł i spadek wyniku netto z 8,32 mln zł zysku do 4,55 mln zł straty, m.in. wskutek odpisu zaległych należności od Garmond Press.

Maciej Kossowski w Polska Press, Wirtualnej Polsce i Onecie

Poprzednio Maciej Kossowski przez kilka miesięcy pracował w Autenti jako head of global SME sales

Od 2017 do początku br. był związany z Polska Press. Początkowo był dyrektorem zarządzającym biura reklamy (odpowiadał za transformację cyfrową struktur sprzedaży i produktów reklamowych), a w połowie ub.r. został członkiem zarządu. Kierował zespołami sprzedaży, marketingu, działu analiz, IT i rozwoju digital (seo, social media, architektura serwisów, serwisy tematyczne).

W latach 2015-2017 Kossowski pracował w Wirtualnej Polsce jako wiceprezes ds. strategii sprzedażowej i produktu mediowego. W latach 2000-2014 związany był z Grupą Onet.pl. Zaczynał jako menedżer ds. klientów strategicznych, następnie pełnił funkcje kierownicze w sprzedaży, a od czerwca 2011 do grudnia 2013 był dyrektorem sprzedaży i członkiem zarządu Grupy Onet.pl. Potem pełnił funkcję wiceprezesa Media Impact Polska, spółki zajmującej się sprzedażą oferty reklamowej w serwisach oraz tytułach prasowych Ringier Axel Springer Polska.