SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Popowicz odejdzie z funkcji prezesa Ten Square Games, skupi się na strategii spółki

Maciej Popowicz po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za ub.r. odejdzie z funkcji prezesa producenta gier mobilnych Ten Square Games. Rekomenduje na to stanowisko Macieja Zużałka, poprzednio przewodniczącego rady nadzorczej firmy.

Maciej PopowiczArticle

W komunikacie giełdowym Ten Square Games zaznaczono, że Maciej Popowicz zamierza pozostać w spółce i skupić się na jej strategii.

- W najbliższym czasie przyjrzymy się potencjalnym okazjom na rynku pod kątem transakcji M&A (mergers & acquisitions, czyli fuzje i przejęcia - przyp). Równocześnie mocno poszerzamy portfolio produktowe, otwieramy nowe studio w Warszawie - zapowiedział Maciej Popowicz w komunikacie prasowym.

- Wierzę, że wzmocnienie zarządu pozwoli nam na dalszą budowę wartości dla akcjonariuszy Ten Square Games i nie oznacza to zmiany podejścia do biznesu, a raczej jego ewolucję kontynuowaną w gronie tych samych osób pracujących w innej, bardziej efektywnej konstelacji - dodał.

Maciej Popowicz jest obok Arkadiusza Pernala współzałożycielem Ten Square Games. Obaj są związani z firmą od 2011 roku, Pernal nadal pełni funkcję wiceprezesa. - Jest to największa biznesowa przygoda w moim życiu. Zaczęliśmy od kilkuosobowej organizacji mieszczącej się w dziesięciometrowym pokoju, by dziś mieć do czynienia z zatrudniającą kilkaset osób firmą - podsumował Maciej Popowicz.

Na początku lutego br. Popowicz i Pernal sprzedali 13,31 proc. akcji Ten Square Games za ok. 220 mln zł. Wcześniej weszli w skład porozumienia akcjonariuszy, do którego należy łącznie 50,15 proc.

Przed pracą w Ten Square Games obaj byli związani z Naszą Klasą: Maciej Popowicz był założycielem i pierwszym właścicielem portalu, a Arkadiusz Pernal przez cztery lata był w zarządzie (przez dwa lata jako prezes).

Od września 2018 roku w zarządzie Ten Square Games jest też Magdalena Jurewicz, jednocześnie pełniąca funkcję dyrektora finansowego spółki.

Maciej Zużałek ma być nowym prezesem Ten Square Games

Rekomendowany przez Macieja Popowicza na stanowisko prezesa Ten Square Games Maciej Zużałek we wtorek zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej firmy. Pełnił tę funkcję od listopada 2017 roku.

Rozmowy z Zużałkiem dotyczące możliwości objęcia przez niego funkcji prezesa Ten Square Games prowadzono od pierwszej połowy marca. - Jeżeli kiedykolwiek zarząd potrzebował wzmocnienia, to właśnie teraz jest ten moment. Po przeglądzie rynku kandydatów doszliśmy do wniosku, że spółce na obecnym etapie rozwoju bardzo przydadzą się umiejętności i doświadczenie Maćka Zużałka. Od niemal trzech lat brał on udział w budowie sukcesu TSG i wierzymy, że wspólnie możemy wprowadzić TSG na zupełnie nowy poziom rozwoju - uzasadnia Maciej Popowicz.

- Dalszy rozwój biznesu widzimy w oparciu o trzy podstawowe fundamenty: ciągle rozbudowywane centrum kompetencji w naszym HQ we Wrocławiu, otwieranie nowych studiów deweloperskich w innych lokalizacjach (na początek Warszawa) i wreszcie - potencjalne transakcje M&A - zapowiada Maciej Zużałek.

Poprzednio Maciej Zużałek przez ponad 10 lat pracował jako dyrektor w firmie Bridgepoint, a wcześniej był wiceprezesem funduszu inwestycyjnego Enterprise Investors oraz pracował w firmach konsultingowych Ernst & Young i Arthur Andersen.

Ten Square Games chce wypłacić 27,4 mln zł dywidendy

W zeszłym tygodniu zarząd produkującej gry mobilne firmy Ten Square Games zarekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, żeby z zeszłorocznego zysku 27,37 mln zł przeznaczyć na dywidendę (po 3,78 zł na akcję), a 46,42 mln zł przekazać na kapitał zapasowy.

We wtorek ten wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą.

W ub.r. Ten Square Games osiągnęła wzrost wpływów o 109,1 proc. do 241,13 mln zł oraz zysku netto z 36,47 do 76,38 mln zł. Jej hitowa gra „Fishing Clash” przyniosła 206,5 mln zł przychodów, a na jej marketing wydano 63,26 mln zł.

Firma jest notowana na warszawskiej giełdzie od maja 2018 roku. W ub.r. wypłaciła 27,31 mln zł dywidendy, przy czym w 2018 roku miała 36,47 mln zł zysku netto.

Przez ostatnie 12 miesięcy cena Ten Square Games ma giełdzie wzrosła z ok. 120 zł do rekordowego poziomu 372 zł w miniony poniedziałek na koniec sesji. We wtorek zmalała o 3,9 proc. do 357,50 zł, przy takim kursie kapitalizacja giełdowa wynosi 2,59 mld zł.

W pierwszej połowie marca, kiedy giełdy na całym świecie notowały duże spadki w związku z epidemią koronawirusa, akcje Ten Square Games potaniały z nieco ponad 300 zł do nawet 188 zł, ale potem nadrobiły ten spadek z nawiązką, rosnąc do rekordowej wartości 349,50 zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Popowicz odejdzie z funkcji prezesa Ten Square Games, skupi się na strategii spółki

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prosba o wyjasnienie
Nazwa firmy nic mi nie mowi, nazwisko tym bardziej. Jesli obrazilem to bardzo przepraszam. Nieświadomie.
Skupi sie a czymś innym to dobrze czy źle?
Zwykle gdy w szkole slyszalem "skup sie" to bylo upominające.
Tutaj jak jest? Koncentruje sie bo czegoś wczesniej nie robił należycie?
odpowiedź
User
raaf
Nazwa firmy nic mi nie mowi, nazwisko tym bardziej. Jesli obrazilem to bardzo przepraszam. Nieświadomie.
Skupi sie a czymś innym to dobrze czy źle?
Zwykle gdy w szkole slyszalem "skup sie" to bylo upominające.
Tutaj jak jest? Koncentruje sie bo czegoś wczesniej nie robił należycie?

No właśnie. Zanim coś napiszesz - skup się.
odpowiedź
User
Ardjan
Nazwa firmy nic mi nie mowi, nazwisko tym bardziej. Jesli obrazilem to bardzo przepraszam. Nieświadomie.
Skupi sie a czymś innym to dobrze czy źle?
Zwykle gdy w szkole slyszalem "skup sie" to bylo upominające.
Tutaj jak jest? Koncentruje sie bo czegoś wczesniej nie robił należycie?

W 2018 roku spółka wypłaciła 27 mln zł dywidendy, czyli połowa. Nie słyszałeś o tym? Nie szkodzi.
odpowiedź