SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Stanecki w zarządzie Telewizji Polskiej, Jerzy Kłosiński i Marcin Palade - Polskiego Radia

Oprócz prezesa Jacka Kurskiego w nowym zarządzie Telewizji Polskiej będzie zasiadać Maciej Stanecki. Natomiast do zarządu Polskiego Radia oprócz prezes Barbary Stanisławczyk powołani zostali Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Article

Wszystkich członków zarządów TVP i Polskiego Radia mianował w piątek minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, na podstawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która po uchwaleniu przez parlament i podpisaniu przez prezydenta w czwartek została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowym prezesem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski, a prezesem Polskiego Radia - Barbara Stanisławczyk.

Do zarządu TVP powołany został też Maciej Stanecki, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa. Stanecki to dziennikarz i reżyser, pracował już w Telewizji Polskiej m.in. jako kierownik redakcji oprawy i promocji TVP2 oraz w biurze współpracy międzynarodowej i handlu TVP.

Z kolei członkami zarządu Polskiego Radia zostali Jerzy Kłosiński i Marcin Palade. Kłosiński w okresie PRL-u był działaczem Solidarności, w latach 1991-2015 był związany z „Tygodnikiem Solidarność” , gdzie kolejno pełnił funkcje szefa działu krajowego, zastępcy redaktora naczelnego i, w latach 2002-2015, redaktora naczelnego. W latach 2005-2011 był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Marcin Palade w latach 2006-2008 był prezesem Radia Opole, a potem doradcą zarządu Polskiego Radia. Z wykształcenia jest politologiem, współtworzył Polską Grupę Badawczą, jest członkiem Klubu Socjometrycznego. Zajmował się badaniem opinii publicznej i geografii wyborczej w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Stanecki w zarządzie Telewizji Polskiej, Jerzy Kłosiński i Marcin Palade - Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl