SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Tylkowski w radzie dyrektorów brytyjskiego oddziału Lidla

Maciej Tylkowski z zarządu Lidl Polska dołączy do rady dyrektorów brytyjskiego oddziału sieci i zostanie jej współdyrektorem operacyjnym.

Maciej Tylkowski Maciej Tylkowski

Lidl powołał Macieja Tylkowskiego, obecnie dyrektora operacyjnego sieci dyskontów i członka zarządu oddziału w Polsce, na stanowisko joint chief operating officer.

Tylkowski w Lidlu od 23 lat

Tylkowski będzie odpowiedzialny za łańcuch dostaw Lidl w Wielkiej Brytanii we współpracy z obecnymi COO Mattem Heslopem i Timem Ulbrichem, którzy nadzorują zespoły sprzedaży i logistyki.

Nan Gibson, szefowa działu kadr Lidl GB, awansowała na senior VP HR concepts w spółce macierzystej Lidl Stiftung. W jej obecnej roli zastąpi ją Stephanie Rogers, obecnie employee lifecycle and experience.

Tylkowski pracuje w Lidlu od prawie 23 lat, przez ostatnie 17 lat pełniąc funkcję członka zarządu. Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku handel zagraniczny na Uniwersytecie Łódzkim, dołączył do niemieckiego Lidla jako sprzedawca w sklepie. W 2001 r. wrócił do Polski, tu współtworzył oddział sieci. W ostatnich latach odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie jej centralnych działów sprzedaży, wspierających pracę sklepów.

W roku finansowym zakończonym w lutym ub.r. Lidl Polska zanotował wzrost przychodów o 12,7 proc. do 26,9 mld zł i spadek zysku netto z 1,69 do 1,28 mld zł. Zatrudnienie w firmie zwiększyło się o 1,2 tys. do 22 tys. pracowników. Ma na naszym rynku ponad 850 placówek handlowych.

Dołącz do dyskusji: Maciej Tylkowski w radzie dyrektorów brytyjskiego oddziału Lidla

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl