SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Maciej Wicha dyrektorem w Eyeo, będzie odpowiadać za relacje z wydawcami

Maciej Wicha, były zastępca dyrektora segmentu internetowego w Agorze objął stanowisko dyrektora w firmie Eyeo będącej producentem Adblocka Plus, narzędzia do blokowania reklam w internecie. Wicha będzie odpowiadał za relacje firmy z wydawcami.

Maciej Wicha Article

Maciej Wicha od 2001 r. był związany z Agorą i w swojej karierze był tam m.in. szefem rozwoju biznesu, dyrektorem wydawniczym pionu internet oraz szefem serwisów informacyjnych i społecznościowych.

W 2009 r. został dyrektorem ds. partnerstw i rozwoju biznesu w segmencie internet, a do jego zadań należało stworzenie zespołu reporterskiego wideo zajmującego się produkcją treści do internetu.

W kwietniu 2015 r. Wicha objął funkcję wicedyrektora segmentu internetowego w Agorze i był odpowiedzialny za strategię monetyzacji serwisów z grupy Gazeta.pl, a także za przychody segmentu internet oraz dalszy rozwój działów sprzedaży Gazeta.pl. Z końcem listopada br. Wicha po 16 latach odszedł z Agory zapowiadając wówczas, że zdecydował się przyjąć inną, atrakcyjną zawodowo propozycję.

Teraz okazało się, że od 1 grudnia br. Wicha został dyrektorem ds. relacji z wydawcami w firmie Eyeo, która jest właścicielem Adblocka Plus, najpopularniejszej na rynku wtyczki służącej do blokowania reklam na stronach internetowych.

Eyeo ani Wicha nie ujawniają na razie w szczegółach jakie najważniejsze zadania do wykonania staną przed nowym dyrektorem, jednym z nich może być jednak poprawa obecnych stosunków na linii wydawcy - producent Adblocka Plus.

Eyeo od dawna prowadzi spory z internetowymi mediami i branżą reklamową, które tracą na powszechnym korzystaniu przez użytkowników z narzędzi blokujących reklamy (w Polsce oprogramowanie blokujące reklamy powstrzymuje 46 proc. wyświetleń, a globalnie wartość zablokowanych odsłon osiągnie 42 mld dol.).

Część walki pomiędzy Eyeo a wydawcami przeniosła się na grunt sądowy, jednak tutaj producent Adblocka Plus okazywał się zwycięzcą – w połowie ub.r. sąd w Kolonii stanął po stronie Eyeo w procesie wytoczonym przez Axel Springer, firma uzyskała też korzystne orzeczenie w sporze z wydawcą „Der Spiegel”. Ostatnio Eyeo prowadzi ostrą rywalizację z Facebookiem po tym, jak w Adblocku Plus pojawiła się opcja blokowania reklam nie tylko na stronach internetowych, ale także w serwisach i aplikacjach społecznościowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Wicha dyrektorem w Eyeo, będzie odpowiadać za relacje z wydawcami

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paciaciak
Przepiękna sprawa!
Najpierw mów, że dbasz o użytkownika (bo blokujesz te wredne reklamy itd).
A potem jak osiągniesz skalę - sprzedaj użytkowników za garść zielonych :)
5 0
odpowiedź
User
Mam Adblocka
A nie jest tak, że adbocki cywilizują rynek? Bo dopiero wtedy da się oglądać internet. Domy mediowe (centrale) muszą się temu bacznie przyglądać...
5 2
odpowiedź
User
Smiechlem
Maciek przez 16 lat pracując dla Agory zadbał, żeby liczba userów z Adblockiem w PL była rekordowa...w nagrodę dostał pracę w Adblocku :).
17 0
odpowiedź
User
Tomek
Bardzo ciekawe wyzwanie. Też bym na miejscu Maćka wszedł. Poniekąd ta jednocześnie ubóstwiana i nienawidzona wtyczka definiuje funkcjonowanie mediów- nie zaprzeczycie. Na miejscu Maćka nie martwiłbym się wydawcami a planami Alphabet, który mając Chrome może zmieść innych swoją wtyczką. Ja na miejscu MW jako cel nr 1 postawiłbym sobie mariaż z Google/Chrome. Po co konkurować, jeśli można się dogadać i pokryć pewnie z 80-90 % userów tym samym narzędziem
2 4
odpowiedź
User
Leonardo
Macieju, naprawdę myślałem, że stać Cię na więcej niż po 16 latach w służbie pani na Agorze iść do pracy do Niemca z wątpliwą reputacją.
3 1
odpowiedź
User
Kolo
A gdzie jest o Dyzmie internetu?
1 0
odpowiedź
User
DYZMA
jak to gdzie?
Cały artykuł jest o Dyzmie.
3 0
odpowiedź
User
WICHA REKIETER
Czy przypadkiem to stanowisko pracy nie nazywa się REKIETER?
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing