SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Wiśniewski dołączył do rady nadzorczej Agory

Członkowie rady nadzorczej Agory na posiedzeniu, które odbyło się w czwartek 9 listopada 2017 roku, w drodze kooptacji powołali do swojego składu Macieja Wiśniewskiego.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Powołanie Wiśniewskiego do składu rady nadzorczej związane było z rezygnacją Anny Kryńskiej-Godlewskej, która została nowym członkiem zarządu Agory.

Nowy członek rady nadzorczej Agory posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami oraz funduszami inwestycyjnymi. Założył, rozwinął i sprzedał Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., które było jednym z pierwszych na polskim rynku prywatnych towarzystw funduszy inwestycyjnych. Wcześniej związany był z BZ WBK AIB Asset Management i LG Bank. Karierę zawodową rozpoczynał w Raiffeisen Capital i w Banku Millennium.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. W całym 2016 roku Agora zanotowała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc., natomiast wzrosły przychody w kinach Helios, internecie i firmy outdoorowej AMS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Wiśniewski dołączył do rady nadzorczej Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl