SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Witucki prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej, został wybrany na prezesa Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP).

Maciej Witucki prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Będzie on przewodniczył jednej z najaktywniejszych izb bilateralnych działających w Polsce, reprezentującej interesy blisko 330 polsko-francuskich firm stowarzyszonych.

Maciej Witucki karierę zawodową rozpoczął w Banku Cetelem (Grupa Paribas) – najpierw we Francji, gdzie współtworzył biznesplan ekspansji na polski rynek spółki-córki, a następnie w Polsce, będąc członkiem zarządu Cetelem Polska. W 2001 r. został członkiem, a później w 2005 r. prezesem zarządu Lukas Banku (Grupa Crédit Agricole). Od 2006 roku jest prezesem zarządu Telekomunikacji Polskiej, w której głównym udziałowcem jest France Télécom, jedna z największych firm z sektora telekomunikacyjnego na świecie i jednocześnie jeden z największych inwestorów zagranicznych w Polsce.

- Jednym z celów jakie stawia sobie nowy prezes CCIFP jest wzmocnienie współpracy z pozostałymi związkami pracodawców. - Francuskie firmy są obecne w Polsce od wielu lat, dzięki czemu dobrze znają specyfikę polskiego rynku. Wiedza i doświadczenie wyniesione z innych krajów, może skutecznie pomóc we wdrażaniu nowych, wspólnie podejmowanych inicjatyw przyjaznych dla biznesu - powiedział Maciej Witucki.

Francja pozostaje w czołówce zagranicznych inwestorów w Polsce. Skumulowana wartość inwestycji pochodzących bezpośrednio z Francji wyniosła na koniec 2008 roku 12,5 mld euro (według danych NBP), co wyraża się m.in. w stworzeniu ponad 200 000 miejsc pracy.

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce jest organizacją pracodawców zrzeszającą ponad 330 firm francuskich i polskich. Od 16 lat CCIFP działa na rzecz interesów polskich i francuskich inwestorów pełniąc rolę platformy współpracy i wymiany doświadczeń biznesowych oraz najlepszych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl