SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komisja Etyki TVP: dziennikarze Anity Gargas nie naruszyli praw uczniów angielskiej szkoły

Działająca w Telewizji Polskiej Komisja Etyki odrzuciła skargę dotyczącą ujęć ze szkoły w brytyjskiej miejscowości Luton, pokazanych w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP1 we wrześniu ub.r.

Anita Gargas, fot. tvpArticle

W odcinku „Magazynu śledczego Anity Gargas” wyemitowanym 6 września ub.r. znalazły się ujęcia dotyczące działającej w Luton The Stockwood Park Academy. Reprezentujący tę szkołę Kevin Martin stwierdził, że dziennikarze programu bez odpowiedniej zgody starali się filmować pracowników oraz dzieci uczęszczające do szkoły.

Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP, której Anita Gargas przekazała, że dziennikarze jej programu odwiedzili szkołę, aby umówić się z jej przedstawicielami na rozmowę w sprawie niepokojących sygnałów o przemocy i agresji, której ofiarami miały paść polskie uczennice. Wizyta reporterów w recepcji szkoły ograniczyła się do przedstawienia, wylegitymowania i poproszenia o udzielenie wywiadu. Dziennikarze nie mieli wtedy przy sobie kamery i nie nakręcili żadnego materiału.

Komisja stwierdziła, że dochowano wszelkiej staranności w prezentowaniu wizerunku dzieci w analizowanym reportażu „Magazynu śledczego Anity Gargas”.

Według badania Gemius/PBI w całym ub.r. TVP1 miała 9,59 proc. udziału w rynku oglądalności, o 13,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Komisja Etyki TVP: dziennikarze Anity Gargas nie naruszyli praw uczniów angielskiej szkoły

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl