SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena i Maksymilian Rigamonti ze wspólną rubryką w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Dziennikarka Magdalena Rigamonti i fotoreporter Maksymilian Rigamonti, poprzednio związani z tygodnikiem „Wprost” (AWR „Wprost”), rozpoczynają współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes).

Magdalena i Maksymilian Rigamonti, fot. Jacek Waszkiewicz Article

- Rigamonti to obecnie najlepsza instytucja „wywiadowcza”. Nikt nie prowadzi rozmów w taki sposób jak Magda. Nikt też nie fotografuje rozmówcy jak Maks. To genialny tandem. Dla naszych czytelników będzie to dodatkowa gratka merytoryczna - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna „Dziennika Gazeta Prawnej”.

Wspólna rubryka dziennikarki i fotoreportera pod nazwą „Rigamonti x 2” będzie ukazywać się w piątkowych, magazynowych wydaniach „Dziennika Gazety Prawnej” począwszy od 17 kwietnia. Znajdą się w niej wywiady przeprowadzane przez Magdalenę Rigamonti, którym towarzyszyć będą fotografie zrobione przez Maksymiliana Rigamonti.

Magdalena i Maksymilian Rigamonti przez ostatnie lata związani byli z tygodnikiem „Wprost”. Odeszli, gdy nowym redaktorem magazynu został Tomasz Wróblewski, który zastąpił Sylwestra Latkowskiego. Nowe kierownictwo zaproponowało Magdalenie Rigamonti renegocjację warunków umowy, jednak przedstawione warunki nie zostały przez nią zaakceptowane - Rozstaliśmy się w zgodzie i za porozumieniem stron - mówiła niedawno portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarka (więcej na ten temat).

Magdalena Rigamonti w przeszłości związana była też z „Newsweekiem” i dziennikiem „Polska”. Jest autorką książek „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek”, „Straty. Żołnierze z Afganistanu” i „ Bez strachu. Jak umiera człowiek”. Ma na koncie wiele nagród dziennikarskich, m.in. Nagrodę im. Dariusza Fikusa i Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej.

Maksymilian Rigamonti także pracował wcześniej w „Newsweeku”. Jest współautorem książki „Straty. Żołnierze z Afganistanu”, autorem wystawy i artbooka „Afganistan jest w nas”, laureatem nagrody specjalnej w konkursie BZ WBK Press Foto za fotoreportaż o katastrofie w Smoleńsku.

Według danych ZKDP średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” w lutym  br. wyniosła 45 254 egz. (zobacz wyniki wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magdalena i Maksymilian Rigamonti ze wspólną rubryką w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jadek
Zwalniają dziennikarzy i redaktorów a kupują kolesiów do truchła piątkowego którego nikt nie chce czytać... Brawo
19 11
odpowiedź
User
KL
Świetny pomysł. Brawo dla DGP!
15 18
odpowiedź
User
olo
sztabińska puknij sie tą gratką w czoło
17 12
odpowiedź
User
sylwek
Równia pochyła. Fotoreportaże w poradniku dla księgowych.
Podobno DGP chcą kupić Pazura z Fibakiem i Durczokiem.
17 10
odpowiedź
User
tralala
przynajmniej z domu nie muszą wychodzić, bo redakcja się zwija, ale jak ktoś rzuca papierami, to bierze pierwszą lepszą robotę jaka się natrafi. :-)
15 10
odpowiedź