SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„W kontrze” ma być emitowane w TVP Info częściej, Ogórek nie występuje już razem z Jakimowiczem

W najbliższym czasie nadawany na antenie TVP Info magazyn „W kontrze” zmieni formułę i będzie nadawany trzy razy w tygodniu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Magdalenę Ogórek u boku Jarosława Jakimowicza zastąpiła na razie Agnieszka Oszczyk, być może Ogórek będzie prowadziła program z inną osobą.

W kontrze” to lżejszy w formie, weekendowy magazyn publicystyczno-społeczny, w którym para prowadzących - Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek - komentują bieżące wydarzenia z Polski i zagranicy.

- Jak sama nazwa wskazuje, format był pomyślany tak, by prowadzący trochę się spierali, trochę podszczypywali antenowo, ale z przymrużeniem oka, z luzem i lekkością. Ta formuła spodobała się widzom o czym świadczą wyniki oglądalności programu, który podniósł średnie długookresowe udziały TVP Info w polskim rynku telewizyjnym - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

"W kontrze" czekają zmiany, zniknęła Magdalena Ogórek

Teraz idą zmiany. Jak ustaliliśmy, TAI zamierza rozdzielić dotychczasowa parę, zwiększyć liczbę emisji (do sobotniej i niedzielnej dojdzie jeszcze piątkowa), a także rozważa zatrudnienie nowych prowadzących.

- Kto się nie rozwija, ten skazany jest na porażkę. Dlatego pracujemy nad rozwojem formuły „W kontrze” i poszerzeniem grona prowadzących - mówi Olechowski, dodając, że TVP Info pracuje nad nowym programem z udziałem Magdaleny Ogórek. - Będzie to program codzienny i bardzo angażujący, stąd rozważane jest w ogóle odejście redaktor Ogórek z "W Kontrze". Ale nic nie jest jeszcze przesądzone - podsumowuje szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Jakimowicz: ja zostaję

Od końca grudnia Magdalena Ogórek nie pojawia się już w magazynie. Kolejne wydania wspólnie z Jarosławem Jakimowiczem prowadziła Agnieszka Oszczyk. Niewykluczone, choć jeszcze nieprzesądzone, że na stałe będzie współprowadziła "W kontrze".

Pojawiły się także informacje medialne, że Ogórek nie życzy już sobie pracować z Jarosławem Jakimowiczem. Telewizja Polska nie komentuje tego, zaznaczając, że „nie odnosi się do plotek”.

- Szefostwo TVP Info jest zadowolone z oglądalności „W kontrze”, czego wyrazem są słowa pochwały, jakie często słyszę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Jakimowicz. – Nie będę odnosił się do pogłosek. Program na pewno będzie na antenie, ja będę w nim jednym z prowadzących. Co do Magdaleny Ogórek: być może nie do końca odnalazła się w formule tego programu, to jej prawo.

TVP szuka prowadzących

Z naszych informacji wynika, że szefostwo TAI nie zdecydowało jeszcze, kto dołączy, a kto ewentualnie wypadnie z grona prowadzących, trwają konsultacje w tej sprawie i poszukiwania wśród dziennikarzy Telewizji Polskiej. Program w nowej formule miałby wystartować w ostatnim tygodniu stycznia lub w pierwszym tygodniu lutego

W maju ub. roku, po kilku miesiącach emisji (program ruszył we wrześniu 2020 roku) - magazyn Magdaleny Ogórek i Jarosława Jakimowicza na antenie TVP Info śledziło średnio 309 tys. widzów. Program miał wyższe wyniki od średnich dobowych stacji.

W sierpniu w związku z urlopem Michała Rachonia, szefostwo TAI zdecydowało, że „W kontrze” nadawane będzie codziennie.

Według danych Nielsen Audience Measurement w grudniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 266 960 widzów, a udział w rynku oglądalności - 4,11 proc., po wzroście o 14,2 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: „W kontrze” ma być emitowane w TVP Info częściej, Ogórek nie występuje już razem z Jakimowiczem

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lichocka
Może Jakimowicz zatrudni te dziewczyny którymi handlował?
odpowiedź
User
YKK
Aktorzyna jednej roli będzie się kurczowo trzymał TVP, nawet jak by miał zostać portierem. On wie, że to jego ostatnie pięć minut.
odpowiedź
User
Pawel
Oglądam WK jak zapewne więcej osób.
odpowiedź