SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Ogórek w TVP Info zaapelowała do TVN o ujawnienie umowy z Discovery, której TVN nie zawierał

Na antenie TVP Info Magdalena Ogórek zasugerowała, że TVN powinien ujawnić umowę z Discovery dotyczącą przejęcia nadawcy. Sęk w tym, że tę umowę zawierał nie TVN, tylko jego ówczesny amerykański właściciel. Ogórek zarzuciła też nadawcy przemilczanie przestępczości paliwowej w okresie, w którym sama współpracowała z grupą TVN.

Magdalena Ogórek, fot. TVP InfoMagdalena Ogórek, fot. TVP Info

- Umowa na stół z Discovery, cała umowa zakupu. Podlegacie pod KRRiT, proszę ujawnijcie całą tę umowę. Te wcześniejsze także - zaapelowała Magdalena Ogórek w środowym wydaniu „W tyle wizji” w TVP Info, zaznaczając, że zwraca się do telewizji TVN24.

- Chcemy być transparentni, to kochani zacznijcie od siebie. My się chętnie przyjrzymy tym umowom bardzo wnikliwie - dodała.

To nawiązanie do tego, że TVN24 ujawnił niedawno projekt umowy Orlenem i Saudi Aramco w sprawie sprzedaży części aktywów Grupy Lotos, na czele z 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej.

Grupa TVN stała się częścią Discovery na początku 2018 roku, przy czym nie była stroną transakcji, tylko jednym z aktywów Scripps Networks Interactive, za którego przejęcie Discovery wyłożyło 14,6 mld dolarów.

Transakcje kupna i sprzedaży w Polsce nadzoruje nie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przy czym kupno Scripps Networks Interactive przez Discovery było tak dużą transakcją i dotyczyło kilku rynków UE, na których obecne były oba koncerny, że decyzję w tej sprawie podjęła Komisja Europejska (tak samo jak chociażby w przypadku fuzji Lotosu z Orlenem).

W amerykańskie ręce grupa TVN trafiła w połowie 2015 roku - została przejęte od ITI i Grupy Canal+ przez spółkę zależną Scripps Networks Interactive, zgodę na tę transakcję wyraził prezes UOKiK.

Magdalena Ogórek o „niecnym procederze” i „zmowie milczenia”

W środowym wydaniu „W tyle wizji” Magdalena Ogórek wyraziła jeszcze inne zastrzeżenia wobec TVN. Opisała, jak za rządów PO-PSL handlowano w Polsce importowanym paliwem bez płacenia VAT i akcyzy, co generowało miliardowe straty dla Skarbu Państwa.

- Złodziejstwo miało się świetnie - podkreśliła, zaznaczając, że dopiero za rządów Zjednoczonej Prawicy ujawniono ten „niecny proceder”

- Wtedy - niech państwo zwrócą uwagę - żadna agresywna ekipa z TVN-u nie biegała za Jackiem Krawcem (to prezes Orlenu za rządów PO-PSL - przyp.) za panem Olechnowiczem z Lotosu (Paweł Olechnowicz zarządzał tą firmą przez dwie dekady - przyp).. Nikt o nic nie pytał, była zmowa milczenia - powiedziała Ogórek.

- I ja mam pytanie dzisiaj do tej redakcji: co wy robiliście wtedy? Gdzie byłeś, TVN24, gdzie byli wszyscy ci słynie dziennikarze śledczy? I nie potrafię znaleźć odpowiedzi na te pytania - dodała

Na Twitterze szybko przypomniano publicystce, że w czasie rządów PO-PSL sama była związana z grupą TVN - w 2014 roku na antenie TVN BiS współprowadziła programy „Atlas świata” i „Świat” o tematyce międzynarodowej.

- Pani w grupie TVN w jakich latach pracowała? - spytał ją na Twitterze Szymon Ziółkowski, były poseł PO. - Wtedy dr Ogórek pracowała właśnie w tymże tvn24 - skomentował jej wypowiedź Stanisław Żerko.

- Bardzo cenię TVN i cieszę się, że otrzymałam taką propozycję - mówiła Magdalena Ogórek portalowi Wirtualnemedia.pl wiosną 2014 roku, gdy rozpoczynała współpracę z nadawcą. Rozstała się z nim nagle w styczniu 2015 roku, krótko przed tym jak została ogłoszona kandydatką SLD w wyborach na prezydenta Polski

Z mediami publicznymi Magdalena Ogórek współpracuje od jesieni 2016 roku – w TVP Info jest w gronie gospodarzy „W tyle wizji”, „W tyle wizji ekstra” i „O co chodzi”, a od maja ub.r. prowadzi swój przedpołudniowy cykl „Plan dnia”.

W środę na początku „Planu dnia”, odnosząc się do dyskusji o nagłym obniżeniu przez Orlen hurtowej ceny paliwa pod koniec grudnia, tak żeby z początkiem stycznia cena detaliczna nie wzrosła mimo powrotu do wyższej stawki VAT, spytała widzów, jak czują się z tym, że opozycja „żąda, abyście państwo tankowali gdzieś mniej więcej za 10 złotych za litr”

W czerwcu br. Magdalena Ogórek w „Planie dnia” stwierdziła, że wysokie ceny paliwa chronią Polskę przed rozkupieniem go przez obcokrajowców. Takie rozumowanie wyśmiało wielu dziennikarzy, także konserwatywnych.

W lutym br. Ogórek w „Minęła 9” po krytycznej opinii posła PO o Danielu Obajtku przez kilka minut wyliczała zasługi obecnego prezesa Orlenu, a krytykowała władze firmy z okresu rządów PO-PSL. - Gdyby nie oszczędności, które od kilku lat podejmuje prezes Daniel Obajtek, dzisiaj benzynę byśmy tankowali za 8 zł, bo byłaby po 9, a rząd obniżyłby o złotówkę - stwierdziła. W swoich programach kilka razy w br. gościła Obajtka.

Niedawno OKO.Press i FrontStory.pl ujawniły, że założona przez Magdalenę Ogórek fundacja buduje na Dolnym Śląsku muzeum, poświęcone utraconym dziełom sztuki. Otrzymała na to dotację od Fundacji Lotos (obecnie należącej do grupy Orlen), dziennikarzom nie udało się ustalić, ile wyniosła fundacja i kiedy została przekazana.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 5,14 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 3,97 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Ogórek w TVP Info zaapelowała do TVN o ujawnienie umowy z Discovery, której TVN nie zawierał

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Ogórkowa skwaśniała, nadaje się tylko do wylania do ścieku.
odpowiedź
User
Teleman
Jaka ona jest tępa,kiedyś przynajmniej dosyć fajna była ,ale i z tego nic nie zostało
odpowiedź
User
O pani O.
PiSowcy jej płacą to śpiewa w ich chórze.
odpowiedź