SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena Pieńkowska: z Platige Image do Stellar Fireworks

Magdalena Pieńkowska, poprzednio dyrektor marketingu w Platige Image, objęła w studiu Stellar Fireworks rolę dyrektora operacyjnego (chief operating officer). Wcześniej odpowiadała m.in. za stworzenie działu projektów specjalnych w Multikinie.

Magdalena Pieńkowska Article

Pieńkowska jest związana z branżą rozrywki, produkcji i marketingu od 1999 roku. W latach 2006-2016 współtworzyła i zarządzała działem projektów specjalnych w Multikinie (obecnie Grupa Vue). W ramach grupy rozwijała przedsięwzięcia z obszaru Special Event Cinema (m.in. transmisje Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w piłce nożnej, transmisje teatru, oper i baletu, sportów ekstremalnych) oraz wspierała rozwój i operacyjną realizację najważniejszych festiwali filmowych w Polsce (Warszawski Festiwal Filmowy, Gdynia Festiwal Filmowy, Camerimage Festiwal Filmowy, Nowe Horyzonty Festiwal Filmowy).

W latach 2016-2018 jako dyrektor marketingu w Platige Image odpowiadała za kompleksową komunikację marketingową studia, w tym promocję jego kluczowych projektów, m.in. współpracę z Netflixem przy produkcji serialu „The Witcher”, promocję cinematików do uznanych gier komputerowych, czy opraw do przedsięwzięć specjalnych takich jak musicale. Odpowiadała również za przygotowanie i wdrożenie międzynarodowego planu promocji do filmu „Jeszcze dzień życia” na podstawie prozy Ryszarda Kapuścińskiego.

- Na polskim rynku nie ma spółki o naszym profilu, która parkom rozrywki byłaby w stanie zaoferować kompetencje potrzebne przy tworzeniu masterplanów, tematyzacji czy kreowaniu nowych formatów atrakcji. Bogatą warstwę storytellingową przenosimy na całe spektrum przedsięwzięć rozrywkowych i edutainment. Działamy w modelach stricte komercyjnych, jak i w projektach z obszaru innowacji społecznych. Opieramy się na nowej, oryginalnej własności intelektualnej, którą rozwijamy także w modelach eksportowych - podkreśla Magdalena Pieńkowska.

Stellar Fireworks specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów narracyjnych dla parków rozrywki, centrów nauki i muzeów oraz projektów branded environments dla firm. Kilkunastoosobowy zespół studia przygotowuje obecnie m.in. wystawę dla centrum nauki w Holandii oraz realizuje dwa projekty dla jednego z największych parków rozrywki w Polsce. W ramach projektów własnych studio opracowuje również tematyczne wystawy podróżujące i projekty merchandisingowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magdalena Pieńkowska: z Platige Image do Stellar Fireworks

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
czyli wszystko to, bez czego spokojnie mozna zyc
0 0
odpowiedź