SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski na Campus Polska Przyszłości. Organizuje go Rafał Trzaskowski

Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski wezmą udział w panelach podczas wydarzenia Campus Polska Przyszłości, organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Wśród gości mają znaleźć się kolejni dziennikarze. - Wydarzeniom o zabarwieniu politycznym dziennikarze powinni asystować nie w roli, nie daj Boże, uczestników, lecz właśnie w roli dziennikarzy - mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”.

Magdalena Rigamonti, Tomasz Terlikowski (screen: YouTube/Monika Jaruzelska zaprasza) Magdalena Rigamonti, Tomasz Terlikowski (screen: YouTube/Monika Jaruzelska zaprasza)

Na profilach społecznościowych Campus Polska Przyszłości ogłoszono, że wśród gości najbliższej edycji będą dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej” Magdalena Rigamonti oraz niezależny publicysta i działacz katolicki Tomasz Terlikowski.

Campus Polska Przyszłości nie informuje, w jakim charakterze zostali zaproszeni Terlikowski i Rigamonti (ta druga została zapowiedziana została jedynie jako „gościni”). Również Ada Guźniczak z zespołu prasowego Campus Polska Przyszłości nie zdradza roli zaproszonych. Zapowiada jednak, że w wydarzeniu wezmą udział także inni dziennikarze. - Z niektórymi już współpracujemy, ale naszym celem jest budowanie napięcia, stopniowanie zainteresowania. Personalia będziemy ogłaszać w dalszym etapie. Ale prace z wieloma już się toczą i są to też duże nazwiska. Kolejne ogłoszone będą w środę - dodaje.

Więcej mówią sami zaproszeni. Rigamonti w rozmowie z Wirtualnemedia.pl opowiada, że jej udział będzie kontynuacją organizowanej przez miasto Warszawa debaty na temat filmu „Żeby nie było śladów”, którą prowadziła. - Odezwała się do mnie pani z miasta z pytaniem, czy takiej debaty nie poprowadzę także na Campusie Polska Przyszłości - zaznacza.

- Jestem tam jako panelista, będę uczestniczył w panelu - mówi Tomasz Terlikowski.

Terlikowski: Potrzebujemy wyłamywania się ze swoich baniek

Czy zaproszeni dziennikarze nie boją się zarzutów o firmowanie swoimi nazwiskami wydarzenia organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego? - Chyba nikt poważny nie podejrzewa, że moje poglądy są w zasadniczej bliskości z poglądami pana Rafała Trzaskowskiego - mówi Terlikowski. - Uważam i mówię to od dawna, że potrzebujemy wyłamywania się ze swoich baniek i spotykania się poza nimi. Jeżeli Campus Polska Przyszłości uznał, że to dobry pomysł, żeby spotkać ludzi z jednej bańki ze mną, to nie widzę powodów, by nie rozmawiać - dodaje publicysta.

- Nie identyfikuję się z żadnymi politykami. Porozmawiamy o stanie wojennym, reportażu, wolnych mediach, dziennikarstwie, o tym, jak przekładać reportaż na film i jak uczyć historii - mówi Rigamonti. - Gdyby inna opcja poprosiła mnie o poprowadzenie debaty na temat wolnych mediów, reportażu, historii, też bym się zgodziła. Nie mam nic wspólnego z politykami ani jednej, ani drugiej strony. Leży mi na sercu wolność słowa, wolność mediów, edukacja medialna – podkreśla dziennikarka.

- Magda będzie uczestniczyć w debacie na wzór tej, która odbyła się już 13 grudnia w Warszawie, a dotyczy Grzegorza Przemyka oraz książki i filmu „Żeby nie było śladów” - mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”. - Podobnie jak w Warszawie wezmą w niej udział Cezary Łazarewicz i inni goście związani z tym tematem. Zgadzamy się oboje, że wydarzeniom o zabarwieniu politycznym dziennikarze powinni asystować nie w roli, nie daj Boże, uczestników, lecz właśnie w roli dziennikarzy - podkreśla.

Michnik i Chrzan z „Gazety Wyborczej” w poprzedniej edycji Campus Polska Przyszłości

Campus Polska Przyszłości to ponad 200 wydarzeń merytorycznych, kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. To wykłady, panele, debaty i warsztaty, a także spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe. W tym roku w Olsztynie odbędzie się druga edycja tego wydarzenia - w ub.r. zainicjował je Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i jego Ruch Wspólna Polska.

W zeszłym roku w debatach wzięli udział wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Mikołaj Chrzan (prowadził rozmowę z prezydentkami i prezydentami kilku miast) oraz jej naczelny Adam Michnik (jako gość).

Dołącz do dyskusji: Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski na Campus Polska Przyszłości. Organizuje go Rafał Trzaskowski

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aron
„gościni” :D:D widać, że ludzie piszący tu teksty są po praktykach u Michnika z GW
0 0
odpowiedź
User
MKCharzynski
Do Arona w czym ci przeszkadza słowo goscini? Słowo to znane jest od stulecia.
0 0
odpowiedź
User
Pawel.
No tak wszystko wiadomo,Terlikowski będzie sprzedawał się za niemieckie pieniądze.Wystepujac u kłamcy Rafała T. straci wiarygodność jako dziennikarz.
0 0
odpowiedź