SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Walma wicenaczelną Plotek.pl, Karolina Bodura szefową newsroomu

W styczniu br. nastąpił zmiany w zespole serwisu Plotek.pl (Agora). Funkcję zastępczyni redaktor naczelnej objęła Magdalena Walma, a szefowej newsroomu Karolina Bodura, która zastąpiła Andrzeja Kulaska. Robert Głowacki został koordynatorem ds. wideo serwisu.

Magdalena Walma i Karolina Bodura (fot. materiały prasowe)Article

Magdalena Walma jako wicenaczelna Plotek.pl będzie m.in. dbać o rozwój serwisu poprzez działania związane ze sprzedażą i poszerzaniem zasięgu. Jednocześnie nadal będzie pracować z dziennikarzami Plotek.pl nad publikowanymi treściami.

„Dzięki serwisowi Plotek.pl chciałabym odczarować przekonanie, że czytanie lekkich treści o gwiazdach i celebrytach jest wstydliwe. Lekkość nie oznacza braku jakości - nawet gdy bohaterowie naszych tekstów popełniają gafy czy błędy, można o nich napisać bez hejtu i pokazać szerszą perspektywę” - mówi cytowana w komunikacie Magdalena Walma.

Karolina Bodura, która przez ostatnie dwa lata była wydawczynią serwisu i zajmowała się też jego obecnością w mediach społecznościowych, została szefową newsroomu Plotek.pl. W nowej roli będzie współodpowiadać za realizację celów zasięgowych serwisu i akcji specjalnych, a także organizację pracy wydawców i redaktorów. Na stanowisku zastąpiła Andrzeja Kulaska, który szefem newsroomu był od lipca ub.r.

- Andrzej Kulasek pozostaje w Agorze i od stycznia br. pracuje przy innych projektach - informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

„Fakt, że Magdalena Walma i Karolina Bodura wywodzą się z zespołu Plotek.pl, sprawia, że obie doskonale znają serwis. To doświadczone redaktorki, które wiele razy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności czy pomysły. To m.in. dzięki ich pracy i zaangażowaniu Plotek.pl w ostatnich miesiącach notował doskonałe wyniki i jest obecnie jednym z największych serwisów show-biznesowych w Polsce. Jestem pewna, że z ich pomocą Plotek.pl będzie miał nie tylko coraz większe zasięgi, ale i coraz więcej wartościowych treści” – komentuje zmianę Justyna Michalska, redaktorka naczelna serwisu Plotek.pl.

Magdalena Walma jest związana z serwisami rozrywkowymi Gazeta.pl od 2014 roku, a od 2018 roku pracuje w redakcji Plotek.pl - była m.in. redaktorką, wydawczynią i specjalistką redakcyjną ds. SEO. Na początku pracy w mediach działała jako niezależna autorka. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Karolina Bodura współpracuje z redakcją Plotek.pl od 2019 roku. Do tej pory była wydawczynią serwisu i prowadziła działania redakcji w mediach społecznościowych, w tym zwłaszcza na Facebooku. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w agencjach reklamowych na stanowisku social media manager. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie SWPS.

W redakcji zostało też utworzone stanowisko koordynatora ds. wideo. Objął je Robert Głowacki. Będzie odpowiadał m.in. za tworzenie nowych formatów wideo i rozwój treści przeznaczonych na platformy typu Tik-Tok czy YouTube.

Według danych z badania Mediapanel, w listopadzie ub.r. Plotek.pl zanotował 7,86 mln internautów i 26,33 proc. zasięgu i był liderem segmentu show-biznesowego.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Walma wicenaczelną Plotek.pl, Karolina Bodura szefową newsroomu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl