SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Makomaski odszedł z Marketplanet

Konrad Makomaski zakończył swoją misję w Marketplanet

Konrad Makomaski, prezes zarządu Otwartego Rynku Elektronicznego S.A. operatora platformy Marketplanet zakończył swoją misję. W czerwcu jego kontrakt menedżerski dobiegł końca, a on sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. W ciągu trzech lat kierowania ORE S.A. uczynił z Marketpkanet największą platformę handlu elektronicznego B2B w Polsce oraz tej części Europy.

- Obecna pozycja Marketplanet, to przede wszystkim zasługa wspaniałego zespołu ludzi, z którymi miałem zaszczyt przez te lata współpracować - mówi Konrad Makomaski. -  Wszyscy budowaliśmy tę platformę od podstaw. Był to wtedy zupełnie nowy biznes i każda decyzja niosła duże ryzyko. Dziś mamy za sobą setki aukcji elektronicznych, obroty liczone w setkach milionów złotych rocznie, kompleksowe wdrożenia systemów zakupowych i współpracę w zakresie obsługi administracji samorządowej. Za te trzy lata wspólnej ciężkiej pracy serdecznie im wszystkim dziękuję.

Jako jedyny rynek elektroniczny w Polsce Marketplanet zamknął rok 2003 zyskiem. Na platformie do tej pory zrealizowano ponad 1300 aukcji elektronicznych, liczba przeprowadzanych miesięcznie transakcji wynosi ok. 14 tysięcy, a obroty przekroczyły 1 mld zł. Wdrożony wspólnie przez ORE S.A. i TELEKOMUNIKACJĘ POLSKĄ system zaopatrzenia elektronicznego, to jeden z największych tego typu projektów w Europie i największy w Polsce. ORE S.A. jako pierwsza platforma w Polsce rozpoczęła współpracę z sektorem publicznym organizując aukcje elektroniczne dla władz Warszawy i Szczecina. Z usług dostępnych na platformie korzysta ponad dwadzieścia firm z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, usługowego, produkcyjnego, wydobywczego i wielu innych.

W maju Konrad Makomaski jako jedyny przedstawiciel rynku elektronicznego z regionu Europy Środkowej został członkiem rady doradczej realizowanego w ramach CommerceNet programu ONCE. Zadaniem programu ONCE jest wypracowanie metod kooperacji pomiędzy światowymi platformami handlu elektronicznego. CommerceNet, to największa na świecie organizacja non profit zajmująca się pracami nad rozwojem różnych obszarów działalności biznesowej m.in. poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych. ONCE to samodzielny, jeden z trzech realizowanych w ramach CommerceNet, programów rozwojowych: ONCE (strategia współpracy światowych platform handlu elektroniczneg w ramach idei Connect ONCE), Healthcare (reforma systemów ochrony zdrowia) oraz Electronics (reforma przemysłu elektronicznego).
Konrad Makomaski ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1979), jest także absolwentem międzynarodowej szkoły biznesu INSEAD w Fontainbleau pod Paryżem (1995).

Roczny staż zawodowy(1978-79) odbył w firmie Honeywell w Phoenix (USA). Następnie pracował w zespole informatyzującym Hutę Katowice. Od 1982 roku przebywał za granicą ( Francja , Niemcy, USA), gdzie prowadził szereg projektów informatycznych w przemyśle.

Od 1985 roku   związał się z amerykańskim koncernem Oracle, gdzie pracował jako konsultant i szef serwisu technicznego w Oracle France i Oracle International (we Francji, USA , Brazylii, Wenezueli, Irlandii).  W latach 1990-93 był jednocześnie dyrektorem ds. Technicznych i Konsultingu francuskiej firmy Arche SQL oraz doradcą technicznym firmy Bull w Projekcie POLTAX. W 1993 roku powrócił do Polski, gdzie w Oracle Polska objął stanowisko dyrektora technicznego, a następnie dyrektora sprzedaży dla sektora finansowego.  We wrześniu 1997 r został dyrektorem generalnym w Informix Software Sp. z o.o., a od czerwca 1998 do kwietnia 2001 pełnił funkcję prezesa zarządu tej firmy.

Działa w Izbie Informatyki i Telekomunikacji od początku jej istnienia, obecnie piastuje funkcję członka Rady Izby tej kadencji.

Jest również przedstawicielem Polski w Komisji ds. Informatytki i Telekomunikacji w organizacji doradczej pracodawców BIAC przy OECD. Obecnie Konrad Makomaski zamierza zająć się działalnością doradczą oraz pracą naukową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Makomaski odszedł z Marketplanet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl