SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maleją przychody i liczba użytkowników T-Mobile Polska

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 15,748 mln klientów, o 1,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Wpływy operatora zmalały w skali roku o 8,5 proc., do 1,463 mld zł, natomiast EBITDA zmniejszyła się o 4,5 proc., do 557 mln zł.

Article

T-Mobile Polska na koniec marca br. miał 8,759 mln klientów taryf prepaidowych (o 146 tys. mniej niż rok wcześniej) oraz 6,989 mln klientów ofert abonamentowych (o 25 tys. mniej niż rok wcześniej). O 163 tys. wzrosła za to liczba użytkowników internetu mobilnego, która wyniosła już 1,182 mln.

W I kwartale br. przychody operatora osiągnęły wartość 1,463 mld zł (spadek o 8,5 proc. w skali roku), a EBITDA - 557 mln zł (spadek o 4,5 proc.). Natomiast marża EBITDA wzrosła o 1,6 pkt proc., do 38,1 proc. Spółka tłumaczy, że na jej wyniki finansowe duży wpływ miało obniżenie stawek rozliczeń międzyoperatorskich (MTR) i roamingowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maleją przychody i liczba użytkowników T-Mobile Polska

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek
niech nadal doją tak pre pajdowców na internecie do daleko nie zajadą
12 8
odpowiedź
User
Maciek
nie przesadzałbym z tą tragedią w prepaid, w tym momencie te oferty są dość wyrównane
9 9
odpowiedź
User
ttb
Pewnie tak ze 100 tysięcy ludzików odeszło przez 4 gr
9 10
odpowiedź
User
Andrzej
No 4 gr może nie sa warte moich nerwów dlatego zmieniłem sieć z T-Mobile na nju 2 abonamentów i 3 pre paidów. Dajcie spokój Era była najlepszą siecią na rynku a T-Mobile z swoimi różowymi salonami zeszła na psy, pracownicy nie wiem czy tak tym różem rozdrażnieni czy nowymi zasadami ale obsługa teraz jest pod psem. Cała moja rodzina i powoli znajomi odchodzą z tej sieci bo ileż można czekać na konkurencyjna oferte.
9 9
odpowiedź
User
Ola
Maciek polecam edukację z cenników konkurencji, T-Mobile ma w tej chwili najgorszą ofertę na rynku. Osobiście polecam NJU
9 8
odpowiedź