SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Kidawa-Błońska znów rzecznikiem rządu, Michał Kamiński szefem CIR

Nowym rzecznikiem rządu premier Ewy Kopacz została Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zastąpi na tym stanowisku Iwonę Sulik, która w styczniu złożyła rezygnację. Z kolei funkcję Centrum Informacyjne Rządu będzie nadzorował Michał Kamiński.

Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP / Rafał Guz) i Michał Kamiński Article

Małgorzata Kidawa-Błońska zastąpiła Iwonę Sulik, pełniącą tę funkcję od września 2014 roku do stycznia br. Sulik zrezygnowała po publikacji „Faktu”, a razem z nią z KPRM odszedł również Adam Piechowicz, główny doradca premier w zakresie wizerunku i kontaktów z mediami. Według gazety oboje mieli doradzać posłom opozycji, m.in. Przemysławowi Wiplerowi (więcej na ten temat).

Obecna rzecznik rządu premier Ewy Kopacz odpowiadała już za kontakt z mediami w rządzie Donalda Tuska - funkcję tę pełniła od stycznia do września 2014 roku. Zastąpiła Pawła Grasia, a ze stanowiska odeszła po mianowaniu Kopacz na szefową rządu.

O tym, że to właśnie posłance premier Kopacz powierzy funkcję rzecznika spekulowano od chwili przyjęcia dymisji Iwony Sulik. Sama Kidawa-Błońska deklarowała początkowo, że jest sceptycznie nastawiona do tej wizji. - Rzecznikiem rządu już byłam i to jest bardzo trudne zadanie, ale jeżeli premier prosi to premierowi się nie odmawia. Myślę, że czas na nowe osoby - powiedziała w styczniu w „Faktach po Faktach” w TVN24.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest członkiem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku, a mandat poselski pełni od 2005 roku. Obecnie jest wiceszefową klubu parlamentarnego PO. W latach 2006-2013 kierowała warszawskim oddziałem partii, a przez kilka lat zasiadała w Radzie m.st. Warszawy.

Kidawa-Błońska jest absolwentką Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła socjologię. Jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego oraz prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego. Małgorzata Kidawa-Błońska w latach 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Z kolei funkcję sekretarza stanu w KPRM nadzorującego Centrum Informacyjnego Rządu objął Michał Kamiński, który wiosną ub.r. bez powodzenia startował z listy Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego (wcześniej był europosłem przez dwie kadencje), po czym przez kilka miesięcy był partnerem w amerykańsko-izraelskiej agencji public relations Prism Group (więcej na ten temat).

Wcześniej Kamiński był członkiem m.in. AWS, ZChN i PiS, przez dwie kadencje zasiadał w Sejmie, a w latach 2007-2009 pełnił funkcję rzecznika prasowego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przed działalnością polityczną pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy, był też dyrektorem rozgłośni radiowych w Bydgoszczy i Łomży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Kidawa-Błońska znów rzecznikiem rządu, Michał Kamiński szefem CIR

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
leming z Lemingradu
Misiek!!!
15 9
odpowiedź
User
wgm
"Będę Pana najwierniejszym żołnierzem" - zapewniał Kamiński Prezydenta Kaczyńskiego, gdy odchodził do Parlamentu Europejskiego jako poseł z ramienia PiS. Dziś widać, jak KŁAMAŁ... Kasa - to kierowało, kieruje i kierować będzie Miśkiem Kamińskim. Z żenadą spoglądam na jego uśmiechniętą, pewną siebie gębę. Dostał, co chciał.
29 12
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
No i co ... mały Pinochet znowu przy korycie
21 11
odpowiedź
User
Pete puante
Te nominacje, to najlepszy dowód totalnej nieudolności Pani Premier Kopacz. TOTALNEJ BEZRADNOŚCI.
24 10
odpowiedź
User
ani grosza
Tutaj żaden PRowiec nie pomoże - Po prostu każdy dzień to jakaś kolejna kompromitacja.
19 9
odpowiedź