SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Skorwider w zarządzie Polska Press

Od poniedziałku nowym członkiem zarządu Polska Press Grupy jest Małgorzata Skorwider. Będzie odpowiadała m.in. za nowe technologie, w tym za budowę zapowiadanego, nowego horyzontalnego portalu wydawcy. W zarządzie zajmie miejsce opuszczone w lutym przez Macieja Kossowskiego.

 

Małgorzata Skorwider Article

Skorwider zajmie się ponadto strategicznymi obszarami w spółce, związanymi z komunikacją oraz wizerunkiem.

- Proces transformacji Polska Press Grupy już się rozpoczął. Aby sprawnie i skutecznie go przeprowadzić potrzebujemy osób o różnorodnych doświadczeniach, kompetencjach i spojrzeniu na obecny rynek mediowy. Będziemy inwestować zarówno w martech, adtech, jak i e-commerce – zapowiada Tomasz Przybek, prezes Polska Press. - Kompetencje Małgorzaty Skorwider doskonale wpisują się w nasze potrzeby związane z przejściem z wydawnictwa prasowego na firmę medialno-technologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju oferty dostosowanej do potrzeb odbiorcy końcowego – dodaje.

Małgorzata Skorwider ostatnio szefową agencji NEKK

Małgorzata Skorwider posiada ponad 20-letnie doświadczenie w digitalizacji i transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Specjalizuje się także w budowie struktur marketingowych i mediowych. Doświadczenie jako konsultant i doradca zarządów spółek w zakresie mediów cyfrowych budowała przy współpracy z największymi firmami konsultingowymi w Polsce. Kompetencje zawodowe rozwijała po stronie agencji kreatywnych i mediowych m.in. w OS3 (pierwszej w Polsce agencji interaktywnej), Grey czy Ogilvy Interactive, gdzie odpowiadała za zbudowanie agencji interaktywnej w ramach Grupy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ostatnich latach związana była z działającą na rynku ochrony zdrowia Grupą Neuca i agencją pharmamarketingową NEKK, pełniąc funkcję prezesa zarządu i CEO agencji.

Zarząd Polska Press znów czteroosobowy

W połowie lutego br.  zarząd wydawcy odwołał z zarządu Macieja Kossowskiego. Wówczas obszary, które do tej pory podlegały - zgodnie ze strukturą organizacji - Kossowskiemu, trafiły pod nadzór prezesa Przybka.Od czasu odwołania Kossowskiego zarząd pracował w trzyosobowym składzie. Teraz to się zmienia i obok Tomasza Przybka, Doroty Kani i Miłosza Szulca we władzach spółki zasiada też Małgorzata Skorwider.

W 2021 roku wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Średnioroczne zatrudnienie w spółce Polska Press wynosiło 1 870 etatów, a w całej grupie kapitałowej - 1 908. Rok do roku zatrudnienie w grupie zmalało z 2 126 etatów, m.in. w związku z obniżeniem na pięć miesięcy wymiaru pracy i wynagrodzenia o 20 proc. w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Skorwider w zarządzie Polska Press

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mn
brawo gocha
8 50
odpowiedź
User
portal
tu chyba ważniejsze jest że będzie budowany portal horyzontalny.
7 41
odpowiedź
User
QOQO
ładna babka
4 46
odpowiedź