SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Spór żegna się z Polskim Radiem, nie zaproponowano jej powrotu do Trójki

Po 16 latach pracy Małgorzata Spór rozstaje się z Polskim Radiem. Nie zaproponowano jej powrotu do czytania serwisów informacyjnych w Trójce, natomiast dziennikarka nie przyjęła propozycji dalszej pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej.

fot. polskie radio Article

W połowie października ub.r. Małgorzata Spór razem z Anną Zaleśną, przez wiele lat przygotowujące i czytające serwisy informacyjne w radiowej Trójce, zostały oddelegowane do działu dokumentacji Informacyjnej Agencji Radiowej.

Kierownictwo Polskiego Radia nie podało uzasadnienia tej decyzji, a nieoficjalnie spekulowano, że powodem mogło być niezadowolenie przełożonych dziennikarek z tego, jak dobierają i przedstawiają one wiadomości, zwłaszcza te o protestach społecznych przeciw niektórym działaniom obozu rządzącego.

W połowie stycznia Anna Zaleśna została przywrócona do pracy przy serwisach informacyjnych w radiowej Trójce, natomiast Małgorzatę Spór oddelegowano na kolejne trzy miesiące do działu dokumentacji w IAR (zgodnie z prawem pracodawca może raz w roku skierować pracownika do wykonywania innych zdań niż te określone w jego umowie).

Według naszych informacji kierownictwo Informacyjnej Agencji Radiowej zdecydowało, że Małgorzata Spór nie wróci do serwisów w Trójce, natomiast zaproponowało jej dalszą pracę w IAR, przy serwisach przygotowywanych dla stacji lokalnych. Dziennikarka nie zgodziła się na to i w połowie kwietnia odejdzie z Polskiego Radia.

Małgorzata Spór zaczęła pracę w Polskim Radiu w połowie 2001 roku. Od początku zajmowała się przygotowywaniem i czytaniem serwisów informacyjnych.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Trójka miała 7,8 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Spór żegna się z Polskim Radiem, nie zaproponowano jej powrotu do Trójki

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Krwi ubywa
28 12
odpowiedź
User
neron13
Jak już rok temu stwierdziłem - tak bezczelnego ataku na "niezależność" polityczną Trójki jako PiS przeprowadza to historia chyba nie zna. Nawet stan wojenny takich spustoszeń nie spowodował. Cóż, po PiSie trzeba będzie zaorać wszystko i tworzyć redakcję Trójki od nowa. A na razie - nie słuchać badziewia.
49 36
odpowiedź
User
Popiół2015
Powinna wrócić razem z Tomaszem Ławnickim, który powinien wrócić z Natemat.
Przywróciłbym też Pawła Sołtysa, Wojciecha Dorosza, a do Dwójki Marcina Majchrowskiego, gdyż Stanisławczyk powinna mieć sprawę o dyskryminację związków zawodowych.
Sobala mógłby się wstawić.
33 22
odpowiedź
User
katarzyna
Nowy prezes i tak jest łaskawy i nie wywala hurtowo dziennikarzy ani nikogo jak się spodziewano!Za to po jego odejściu z telewizji (z TVP Warszawa) zaczęła się rzeź personalna!!!!!!! Czyżby panowie (Sobala i Skłodowski jego następca )sie nie lubili aż tak ze trzeba wyciąć w pień pozostałości???
28 14
odpowiedź
User
Rion
Po 17 latach czytania serwisów chyba już wystarczy.
37 56
odpowiedź