SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Spór żegna się z Polskim Radiem, nie zaproponowano jej powrotu do Trójki

Po 16 latach pracy Małgorzata Spór rozstaje się z Polskim Radiem. Nie zaproponowano jej powrotu do czytania serwisów informacyjnych w Trójce, natomiast dziennikarka nie przyjęła propozycji dalszej pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej.

fot. Polskie RadioArticle

W połowie października ub.r. Małgorzata Spór razem z Anną Zaleśną, przez wiele lat przygotowujące i czytające serwisy informacyjne w radiowej Trójce, zostały oddelegowane do działu dokumentacji Informacyjnej Agencji Radiowej.

Kierownictwo Polskiego Radia nie podało uzasadnienia tej decyzji, a nieoficjalnie spekulowano, że powodem mogło być niezadowolenie przełożonych dziennikarek z tego, jak dobierają i przedstawiają one wiadomości, zwłaszcza te o protestach społecznych przeciw niektórym działaniom obozu rządzącego.

W połowie stycznia Anna Zaleśna została przywrócona do pracy przy serwisach informacyjnych w radiowej Trójce, natomiast Małgorzatę Spór oddelegowano na kolejne trzy miesiące do działu dokumentacji w IAR (zgodnie z prawem pracodawca może raz w roku skierować pracownika do wykonywania innych zdań niż te określone w jego umowie).

Według naszych informacji kierownictwo Informacyjnej Agencji Radiowej zdecydowało, że Małgorzata Spór nie wróci do serwisów w Trójce, natomiast zaproponowało jej dalszą pracę w IAR, przy serwisach przygotowywanych dla stacji lokalnych. Dziennikarka nie zgodziła się na to i w połowie kwietnia odejdzie z Polskiego Radia.

Małgorzata Spór zaczęła pracę w Polskim Radiu w połowie 2001 roku. Od początku zajmowała się przygotowywaniem i czytaniem serwisów informacyjnych.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Trójka miała 7,8 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Spór żegna się z Polskim Radiem, nie zaproponowano jej powrotu do Trójki

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Krwi ubywa
odpowiedź
User
neron13
Jak już rok temu stwierdziłem - tak bezczelnego ataku na "niezależność" polityczną Trójki jako PiS przeprowadza to historia chyba nie zna. Nawet stan wojenny takich spustoszeń nie spowodował. Cóż, po PiSie trzeba będzie zaorać wszystko i tworzyć redakcję Trójki od nowa. A na razie - nie słuchać badziewia.
odpowiedź
User
Popiół2015
Powinna wrócić razem z Tomaszem Ławnickim, który powinien wrócić z Natemat.
Przywróciłbym też Pawła Sołtysa, Wojciecha Dorosza, a do Dwójki Marcina Majchrowskiego, gdyż Stanisławczyk powinna mieć sprawę o dyskryminację związków zawodowych.
Sobala mógłby się wstawić.
odpowiedź