SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Terlikowska pozywa twórcę „Soku z buraka” za mem zarzucający jej aborcję

Publicystka Małgorzata Terlikowska wytoczy proces karny autorowi fanpage’a facebookowego „Soku z buraka” za napisane, że przeszła aborcję. - Przeciwko każdemu, kto będzie powielał te kłamstwa, zostaną podjęte stosowne kroki prawne - zapowiedziała. Podobne działania podjęła posłanka Małgorzata Wassermann.

Małgorzata TerlikowskaMałgorzata Terlikowska

Grafika z Małgorzatą Terlikowską i Małgorzatą Wassermann została opublikowana na fanpage’u „Soku z buraka”, na którym publikowane są mem krytykujące obecny obóz rządzący w poniedziałek, kiedy w kraju odbyły się protesty kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W redakcji Telewizja Republika zorganizowała wtedy Biały Dzień, w ramach którego dziennikarze, reporterzy i inni pracownicy stacji mieli białe wstążki wpięte w ubrania.

Na grafice napisano, że Terlikowska i Wassermann wiele lat temu przeszły aborcję.

- W związku z pomówieniami na mój temat dotyczącymi rzekomej aborcji, które pojawiły się w Internecie, informuję, iż sprawą zajęli się już prawnicy, a stosowne pisma zostały wysłane do Autorów powielających oszczerstwa na mój temat. O przestępstwie została również zawiadomiona Prokuratura w Warszawie - napisała w środę na Facebooku Małgorzata Terlikowska. Przeciwko każdemu, kto będzie powielał te kłamstwa, zostaną podjęte stosowne kroki prawne - zapowiedziała.

Jej mąż Tomasz Terlikowski w Telewizji Republika poinformował, że zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone na prokuraturze m.in. dlatego, że autor „Soku z buraka” nie ujawnia swoich danych osobowych. - Jak tylko te dane zostaną ujawnione, proces cywilny również zostanie wytoczony - zaznaczył.

- Z dziką rozkoszą z żoną przeznaczymy pieniądze od promotorów aborcji na rzecz Bractwa Małych Stópek. To jest taka organizacja pomagająca dzieciom nienarodzonym. Liczę na to, że Agora, która nawiązała współpracę z „Sokiem z buraka”, dorzuci się do tych pieniędzy. To będzie moja osobista satysfakcja, jak Agora wpłaci pieniądze na Bractwo Małych Stópek - zapowiedział Terlikowski. - A że wpłaci - nie mam najmniejszych wątpliwości, bo ta informacja jest kłamstwem i pomówieniem, wprost kłamstwem, nie jest manipulacją ani niedopowiedzeniem - podkreślił.

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann już we wrześniu zawiadomiła krakowską prokuraturę o wpisach facebookowych informujących, jakoby wiele lat temu usunęła ciążę. - Oświadczam ponownie, że to ohydne kłamstwo. Padłam ofiarą przestępstwa i podjęłam już stosowne kroki - podkreśliła w poniedziałek na Twitterze.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Terlikowska pozywa twórcę „Soku z buraka” za mem zarzucający jej aborcję

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
a kim ta pani jest, zeby prokuratura sie nia interesowala ?
ukradla cos ?
odpowiedź
User
Axe
Za kolportowanie oszczerstw powinni w Polsce puszczać w skarpetkach. I za jedno, czy chodzi o kogoś znanego czy osoby anonimowe, więc komentarz czegoś podpisującego się "olo" śmierdzi bucem na kilometr
odpowiedź
User
69
Czyli co panie udadzą się na badania ? :>
A co z Terlikowskim i zdjęciem hitlerowskiego munduru ? Za promowanie hitlerowskiej ideologii nikt nie powinien złożyć doniesienia ? Też bawi się publiczne w mediach, to nie była historyczna wystawa w muzeum.
odpowiedź