SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec sklepu Mall.pl. To efekt przejęcia przez Allegro

Sklep internetowy Mall.pl kończy działalność. To efekt sfinalizowanego na początku kwietnia przejęcia Mall Group przez Allegro.

W komunikacie dla użytkowników Mall.pl poinformowano, że 30 czerwca sklep zakończy działalność sprzedażową. Zaznaczono, że kontynuowana będzie obsługa klientów, dalej będą do tego służyć adresy mailowe reklamacje@mall.pl i info@mall.pl.

- Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane. O etapach realizacji zamówienia będziemy informować w wiadomościach e-mail - zapewniono. Użytkowników zaproszono do korzystania z Allegro.pl.

Na Mall.pl oferowanych jest 370 tys. produktów z wielu kategorii, m.in. RTV i AGD, odzież, kosmetyki, sport, chemia gospodarcza, produkty dla dzieci i dla zwierząt. Sklep informuje, że w 2019 roku klienci złożyli na nim ponad 9,4 mln zamówień.

Zarządzająca platformą Mall.pl spółka Netretail w ub.r. zanotowała wzrost przychodów z 67,74 do 77,14 mln zł i zysku netto z 530,2 do 964,3 tys. zł.

Allegro zapłaciło za Mall Group pieniędzmi i akcjami

Zamknięcie Mall.pl wynika ze sfinalizowanego przez Allegro na początku kwietnia kupna 100 proc. udziałów Mall Group i WE|DO. Transakcję ogłoszono w listopadzie ub.r., a zrealizowano po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych w krajach, w których działają spółki (jako ostatni, w marcu br., zielone światło dla przejęcia dał UOKiK).

Allegro zapowiedziało, że platformy i spółki Mall Group będą stopniowo integrowane, a wdrażanie strategicznych rozwiązań skierowanych do klientów rozpocznie się w całej grupie natychmiast.

Mall Group została przejęta za 867 mln euro. 53 proc. kwoty Allegro zapłaciło gotówką, m.in. z nowego zadłużenia na łączną kwotę 459,5 mln euro (ok. 2.137 mln zł), a pozostałe 47 proc., czyli 407,5 mln euro (1.883,7 mln ) - poprzez emisję 33,6 mln akcji o wartości 55,98 zł za akcję (ok. 12,11 euro za akcję). Natomiast cena za udziały WE|DO wyniosła 14 mln euro (ok. 65,1 mln zł) w gotówce.

Mall Group i WE|DO działają w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. W roku finansowym kończącym się w marcu 2021 roku Grupa Mall osiągnęła GMV (wartość sprzedanych produktów) w wysokości 4,3 mld zł, marżę brutto na poziomie 14 proc. i dodatni poziom EBITDA.

- Grupa kontynuuje europejską ekspansję. Nie tak dawno temu Allegro udostępniło swoją platformę klientom i sprzedawcom z całej Unii Europejskiej, zapewniając im najwyższej klasy wygodę zakupów - stwierdził w komunikacie na początku kwietnia François Nuyts, prezes Allegro.

W drugiej połowie marca uruchomiono wersję Allegro w języku angielskim, testowaną wcześniej przez kilka miesięcy. Jest ona dostępna także pod adresem Allegro.com.

- Lokalni sprzedawcy mogą stać się teraz sprzedawcami międzynarodowymi, a klienci będą korzystać z możliwie najlepszych ofert. Do tej pory nie było gracza w handlu internetowym, który oferowałby tak szeroki wybór w tak konkurencyjnych cenach w całym regionie. To właśnie będziemy robić. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w obszarze zakupów online w krajach, w których działa grupa - dodał.

Od wiosny ub.r. Allegro rozwija swoją sieć automatów paczkowych, na koniec grudnia ub.r. miało tysiąc maszyn, w br. chce postawić kolejne 2 tys. Na początku listopada firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją. 

Dołącz do dyskusji: Koniec sklepu Mall.pl. To efekt przejęcia przez Allegro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl