SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec sklepu Mall.pl. To efekt przejęcia przez Allegro

Sklep internetowy Mall.pl kończy działalność. To efekt sfinalizowanego na początku kwietnia przejęcia Mall Group przez Allegro.

Article

W komunikacie dla użytkowników Mall.pl poinformowano, że 30 czerwca sklep zakończy działalność sprzedażową. Zaznaczono, że kontynuowana będzie obsługa klientów, dalej będą do tego służyć adresy mailowe reklamacje@mall.pl i info@mall.pl.

- Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane. O etapach realizacji zamówienia będziemy informować w wiadomościach e-mail - zapewniono. Użytkowników zaproszono do korzystania z Allegro.pl.

Na Mall.pl oferowanych jest 370 tys. produktów z wielu kategorii, m.in. RTV i AGD, odzież, kosmetyki, sport, chemia gospodarcza, produkty dla dzieci i dla zwierząt. Sklep informuje, że w 2019 roku klienci złożyli na nim ponad 9,4 mln zamówień.

Zarządzająca platformą Mall.pl spółka Netretail w ub.r. zanotowała wzrost przychodów z 67,74 do 77,14 mln zł i zysku netto z 530,2 do 964,3 tys. zł.

Allegro zapłaciło za Mall Group pieniędzmi i akcjami

Zamknięcie Mall.pl wynika ze sfinalizowanego przez Allegro na początku kwietnia kupna 100 proc. udziałów Mall Group i WE|DO. Transakcję ogłoszono w listopadzie ub.r., a zrealizowano po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych w krajach, w których działają spółki (jako ostatni, w marcu br., zielone światło dla przejęcia dał UOKiK).

Allegro zapowiedziało, że platformy i spółki Mall Group będą stopniowo integrowane, a wdrażanie strategicznych rozwiązań skierowanych do klientów rozpocznie się w całej grupie natychmiast.

Mall Group została przejęta za 867 mln euro. 53 proc. kwoty Allegro zapłaciło gotówką, m.in. z nowego zadłużenia na łączną kwotę 459,5 mln euro (ok. 2.137 mln zł), a pozostałe 47 proc., czyli 407,5 mln euro (1.883,7 mln ) - poprzez emisję 33,6 mln akcji o wartości 55,98 zł za akcję (ok. 12,11 euro za akcję). Natomiast cena za udziały WE|DO wyniosła 14 mln euro (ok. 65,1 mln zł) w gotówce.

Mall Group i WE|DO działają w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. W roku finansowym kończącym się w marcu 2021 roku Grupa Mall osiągnęła GMV (wartość sprzedanych produktów) w wysokości 4,3 mld zł, marżę brutto na poziomie 14 proc. i dodatni poziom EBITDA.

- Grupa kontynuuje europejską ekspansję. Nie tak dawno temu Allegro udostępniło swoją platformę klientom i sprzedawcom z całej Unii Europejskiej, zapewniając im najwyższej klasy wygodę zakupów - stwierdził w komunikacie na początku kwietnia François Nuyts, prezes Allegro.

W drugiej połowie marca uruchomiono wersję Allegro w języku angielskim, testowaną wcześniej przez kilka miesięcy. Jest ona dostępna także pod adresem Allegro.com.

- Lokalni sprzedawcy mogą stać się teraz sprzedawcami międzynarodowymi, a klienci będą korzystać z możliwie najlepszych ofert. Do tej pory nie było gracza w handlu internetowym, który oferowałby tak szeroki wybór w tak konkurencyjnych cenach w całym regionie. To właśnie będziemy robić. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w obszarze zakupów online w krajach, w których działa grupa - dodał.

Od wiosny ub.r. Allegro rozwija swoją sieć automatów paczkowych, na koniec grudnia ub.r. miało tysiąc maszyn, w br. chce postawić kolejne 2 tys. Na początku listopada firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją. 

Dołącz do dyskusji: Koniec sklepu Mall.pl. To efekt przejęcia przez Allegro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl