SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mamadu.pl ma 102 tys. użytkowników, ASZdziennik.pl - 180 tys.

Serwis dla rodziców Mamadu.pl w listopadzie ub.r. odwiedziło 101,9 tys. internautów (real users), a satyryczny ASZdziennik.pl - 180,5 tys. Obie witryny zostały uruchomione przez Grupę naTemat z przekształcenia blogów.

Anna Mucha i Tomasz Machała podczas podpisania umowy zakładającej spółkę MamaduArticle

Mamadu.pl i ASZdziennik.pl - podobnie jak sam naTemat.pl - nie są w Megapanelu PBI/Gemius objęte audytem site-centric, dlatego liczba ich użytkowników jest szacowana na podstawie aktywności w internecie ok. 11-12 tys. (w listopadzie ub.r. dokładnie 11,6 tys.) uczestników tego badania (liczba użytkowników jest podawana dla stron odwiedzonych przez minimum 40 panelistów). Nie wiadomo natomiast, jak dużo odsłon wykonują ani jak dużo czasu w tych serwisach spędzają użytkownicy.

Skierowany dla rodziców Mamadu.pl został uruchomiony we wrześniu ub.r., w efekcie rozbudowania bloga Anny Muchy. W grudniu na stanowisku redaktor naczelnej serwisu Annę Kowalczyk zastąpiła Małgorzata Ohme.

ASZdziennik.pl w połowie października został przeniesiony z platformy Wordpress pod osobny adres, a jego autor Rafał Madajczak, pracujący w redakcji naTemat.pl od marca ub.r., zapowiedział, że będzie przygotowywał więcej wpisów.

Treści z Mamadu.pl i ASZdziennika są promowane na stronie głównej naTemat.pl (w listopadzie ub.r. portal zanotował 1,64 mln użytkowników). Oba serwisy są też obecne na portalach społecznościowych: facebookowy fanpage Mamadu ma 7 tys. użytkowników, natomiast ASZdziennik - działający już od czterech lat - ma 50,4 tys. fanów na Facebooku i 9,3 followersów na Twitterze.

Tomasz Machała, dyrektor zarządzający Grupy naTemat, w grudniu ub.r. informował Wirtualnemedia.pl, że oba serwisy osiągnęły rentowność już w pierwszym miesiącu działania.

W ostatnich miesiącach Grupa naTemat uruchomiła dwa kolejne serwisy tematyczne: w listopadzie ub.r. INNPoland.pl o innowacjach w rodzimej gospodarce i nauce (więcej o tym), a w styczniu br. - Władcy Sieci (działający jako sekcja portalu naTemat.pl) o blogerach i youtuberach (przeczytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mamadu.pl ma 102 tys. użytkowników, ASZdziennik.pl - 180 tys.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kowboj
mało
odpowiedź