SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Mamy pociąg do reklamy"

Pierwszy reklamowy wagon kolejowy dzięki Begimo

Z początkiem września br. pierwszy, oklejony kolorową grafiką wagon pociągu osobowego kursujący codziennie na 7. wybranych trasach z i do Warszawy, reklamuje usługi Begimo, ilustrując nowe możliwości przeprowadzenia kampanii reklamowej na wagonach kolejowych. Hasło przewodnie tej prekursorskiej kampanii out-doorowej - "Mamy pociąg do reklamy".

To fakt, na wybranych trasach mogą kursować kolorowe wagony reklamujące różne produkty i usługi. Klient reklamodawca ma do wyboru dwa rodzaje wagonów: wagony w pociągach pospiesznych (ok. 88 m2 powierzchni przeznaczonej na grafikę zewnętrzną) lub wagony kursujące na liniach regionalnych w ramach tzw. Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego (powierzchnia reklamowa to ok. 118 m2). 

Codziennie w godzinach od 04.35 do 21.50 można podróżować kolorowym pociągiem Begimo, który pokonuje 7. wybranych tras z i do Warszawy. Już teraz podróżujący z miejscowości oddalonych do 100 km od stolicy takich jak Skierniewice, Łowicz, Mińsk Mazowiecki i Grodzisk Mazowiecki mogą podziwiać pierwszy na kolorowo oklejony wagon. Ich uwagę przykuwają trzy hasła reklamowe Begimo: " Mamy siłę i charyzmę", "Mamy pociąg do reklamy" i "Mamy wizję i instynkt".

Begimo dzięki podpisanym umowom z PKP Przewozy Regionalne oferuje nowe  możliwości reklamowe. Grafika reklamowa na powierzchni wagonów kolejowych to kolejny nowatorski projekt. W ciągu doby kursuje ponad 4000 pociągów, spośród których ponad 90 proc. to pociągi kursujące na trasach regionalnych (ETZ) a pozostałe blisko 10 proc. to pociągi pospieszne pokonujące trasę między różnymi województwami. Stwarza to możliwości budowy ogólnopolskiego zasięgu z wykorzystaniem najliczniejszej grupy nośników mobilnego out dooru w postaci taboru kolejowego.

Reklama na wagonach kolejowych jest umieszczona na stałych elementach wagonów, w niektórych przypadkach możliwa jest także na powierzchni okien. Zastosowany przez Begimo materiał to folia monometryczna umożliwiająca wysokiej jakości ekspozycję reklamową na powierzchni zewnętrznej wagonów. Reklama może być eksponowana przez dowolny okres czasu, od miesiąca do roku.. W ramach podpisanych umów z reklamodawcami, Begimo gwarantuje też konserwację reklamy. W związku z wprowadzeniem nowego nośnika na rynek reklamy, trwa promocja. Koszt przeprowadzenia 1. miesięcznej kampanii to wydatek rzędu od 3.900 do 4.900 zł netto za dzierżawę powierzchni reklamowej jednego wagonu. Dodatkowo reklamodawca pokrywa koszty oklejenia wagonu, które wynoszą od 3.600 do 5.500 zł netto.

Begimo współpracuje z PKP Przewozy Regionalne już od kilku lat przygotowując i przeprowadzając kampanie reklamowe z wykorzystaniem okładek na bilety kolejowe tzw. Ad-verto. Do tej pory z tej formy reklamy skorzystało już blisko 10. klientów takich jak Provident, Citibank Handlowy, Volkswagen Bank Polska, ESKK, Zakłady Chemiczne Anser i Chemia Białystok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Mamy pociąg do reklamy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl