SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy rowerzyści masowo korzystają z Map Google. Nasz kraj w światowej czołówce

Od lutego liczba zapytań o wskazówki dojazdu dla rowerzystów w Mapach Google wzrosła globalnie o 69 proc. Polska znalazła się wśród dziesięciu krajów na świecie pod względem wykorzystania tras rowerowych na Mapach Google i zajmuje w tym rankingu 7. miejsce - podał Google.

Article

Dziesięć lat temu Google wprowadził trasy rowerowe na Mapach Google, w polskiej wersji Map funkcjonalność została uruchomiona w maju 2013 r. Obecnie trasy rowerowe są dostępne w prawie 30 krajach na całym świecie.

Jak wynika z nowych danych udostępnionych przez Google, Od lutego liczba zapytań o wskazówki dojazdu dla rowerzystów w Mapach Google wzrosła globalnie o 69 proc., osiągając rekordowy poziom w czerwcu.

Polska znalazła się wśród 10 krajów na świecie pod względem wykorzystania tras rowerowych na Mapach Google i zajmuje w tym rankingu 7. miejsce. Liderem zestawienia są Niemcy,  podium uzupełniają USA i Niderlandy.

TOP 10 krajów pod względem wykorzystywania tras rowerowych na Mapach Google

1.    Niemcy
2.    USA
3.    Niderlandy
4.    Wielka Brytania
5.    Francja
6.    Brazylia
7.    Polska
8.    Belgia
9.    Hiszpania
10.    Kanada

W Polsce liczba zapytań o trasy rowerowe w usłudze Google Mapy wzrosła aż o 280 proc. w stosunku do lutego br. To jeden z najwyższych wyników w Europie i na świecie - wyższy wzrost zanotowała tylko Finlandia (303 proc.).

Podobne skoki popularności zaobserwować można było w Norwegii (228 proc.) czy Kanadzie (248 proc.). Nieco mniejsze w Niemczech (175 proc.) oraz  w Szwecji (136 proc.), z kolei najniższe w Hiszpanii (23 proc.) oraz USA (40 proc.).  

Warszawa bije rekordy zapytań o trasy rowerowe Google

W podziale na miasta w Polsce, największy skok zapytań o trasy rowerowe odnotowano w stolicy (+334 proc.), Katowicach (+325 proc.), Poznaniu (+282 proc.) i Krakowie (+242 proc.). Na świecie wyższe skoki zanotowały tylko dwa miasta kanadyjskie: Montreal (456 proc.) i Ottawa (438 proc.), a także stolica Finlandii, Helsinki (383 proc.).

Zainteresowanie hasłem „naprawa rowerów w pobliżu” w ujęciu globalnym wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, osiągając czerwcu 2020 r. rekord wszech czasów.

Karta Zapisane - lista najpopularniejszych zapisywanych miejsc oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności

Oto wybór miejsc, które cały czas są najpopularniejsze wśród użytkowników oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności.

10 najpopularniejszych typów miejsc zapisanych na Mapach Google, które odnotowały największy wzrost w ciągu ostatniego roku (lipiec 2020 r. vs. lipiec 2019).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy rowerzyści masowo korzystają z Map Google. Nasz kraj w światowej czołówce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trochę jeżdżę
Korzystałem z tych map ale kilka razy wywiozły mnie w pole. Po mieście jeszcze dają radę. Ale dłuższe trasy należy sprawdzać. Polecam apkę mapy.cz
Wyznacza trasy dla rowerów szosowych i te bardziej wyboisto-piaskowe.
odpowiedź