SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Boroszko kandydatem do rady nadzorczej Kino Polska TV

Do rady nadzorczej Kino Polska TV może dołączyć Marcin Boroszko. Jego kandydatura została zgłoszona przez SPI International.

Marcin BoroszkoArticle

Marcin Boroszko został zgłoszony na członka rady nadzorczej Kino Polska TV przez SPI International, która ma 66 proc. udziałów w tej spółce. Walne zgromadzenia akcjonariuszy spółki będzie nad tym głosować 27 lutego.

W uzasadnieniu napisano: „Marcin Boroszko posiada ogromne doświadczenie w branży medialnej. Jego wiedza i znajomość rynku bez wątpienia będą miały pozytywny wpływ na funkcjonowanie Rady Nadzorczej jako organu kontrolnego”.

Obecnie w radzie nadzorczej spółki zasiadają: Farhi Loni (przewodniczący), Sobel Stacey (wiceprzewodniczący) i jako członkowie: Piotr Orłowski, Krzysztof Rudnik, Katarzyna Woźnicka i Jesus Perezagua Sanchez.

Prezesem zarządu jest Bogusław Kisielewski, a członkami: Berk Uziyel, Alber Uziyel, Marcin Kowalski i Levent Gultan.

Marcin Boroszko do końca czerwca 2019 roku pracował w Ringier Axel Springer Polska m.in. jako członek zarządu i CSO. Zarządzał tam m.in. działalnością handlową. Od kwietnia 2016 roku do końca września 2018 roku był prezesem zarządu Media Impact Polska oraz członkiem zarządu RASP. Od 2000 roku do końca 2017 roku związany był z brokerem telewizyjnym At Media. Przez pierwszych 15 lat był prezesem zarządu tej firmy. W latach 2015-2017 zarządzał wykupem menedżerskim w At Media, zajmował się likwidacją polskiego oddziału firmy oraz sprzedażą spółek w Czechach i na Węgrzech.

W latach 1998-1999 pracował w RRM – biurze reklamy Radia Zet (jako dyrektor zarządzający). Wcześniej był dyrektorem zarządzającym w Jaguar Poland. Jest absolwentem arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Na początku lutego br. stanowisko dyrektora generalnego ds. sprzedaży i dystrybucji Kino Polska TV objął Jacek Koskowski, który zastąpił Sławomira Nawrota.

Dołącz do dyskusji: Marcin Boroszko kandydatem do rady nadzorczej Kino Polska TV

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maciej
meh.
odpowiedź
User
A.
Gratulacje!
odpowiedź
User
Majka
Czy on nie jest trochę za młody na emeryturę?
odpowiedź