SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmienia się szef kolejnego oddziału regionalnego TVP. Poprzedniego odwołano po 7 latach

W piątek zarząd Telewizji Polskiej odwołał ze stanowiska dotychczasowego dyrektora TVP3 Wrocław Mirosława Spychalskiego i powołał na jego miejsce Marcina Brodowskiego. To druga w ostatnich dniach zmiana w oddziałach terenowych Telewizji Polskiej. Spychalski trafi do warszawskiej centrali nadawcy.

Biuro prasowe TVP informuje, że w piątek, 11 sierpnia zmienił się dyrektor TVP3 Wrocław: dotychczasowego, którym był Mirosław Spychalski, zastąpił Marcin Brodowski. Spychalski szefował wrocławskiemu oddziałowi od marca 2016 roku, kiedy to na stanowisko powołał go poprzedni prezes TVP Jacek Kurski. Zastąpił wówczas we Wrocławiu Ewę Wolniewicz.

Spychalski z TVP związany jest od połowy lat 90-tych, pracując wówczas na Woronicza m.in. z Piotrem Semką, Janem Pospieszalskim, czy Jarosławem Sellinem. Z naszych informacji wynika, że Mirosław Spychalski po odejściu z Wrocławia nie żegna się z Telewizją Polską- ma trafić do Warszawy i tam pracować w centrali TVP. – O stanowisku na razie nie mówmy - słyszymy na Woronicza.

Pełniącym obowiązki dyrektora TVP3 Wrocław jest teraz Marcin Brodowski, dotychczasowy kierownik Wydziału Audycji Informacyjnych w TVP3 Wrocław. Brodowski związany jest z Telewizją Polską od 26 lat, ze strony internetowej TVP3 Wrocław wynika, że w dalszym ciągu pełni też poprzednią funkcję.

Drugi dyrektor w ciągu tygodnia

To już druga w ostatnich dniach zmiana na dyrektorskich stanowiskach w oddziałach regionalnych TVP. Na początku sierpnia pisaliśmy, że z tymczasowym stanowiskiem szefa TVP3 Olsztyn pożegnał się też Piotr Kierzkowski (zastępował chwilowo odwołanego w lipcu Igora Gumińskiego), a na jego miejsce powołany został Paweł Warot.

Warot jest doktorem nauk humanistycznych. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku. Jest autorem publikacji naukowych i popularnonaukowych, zrealizował kilkadziesiąt autorskich audycji o tematyce historycznej m.in. w Polskim Radio Olsztyn, Polskim Radio Gdańsk, Katolickim Radio I. Współpracował z oddziałami Telewizji Polskiej w: Białystoku, Olsztynie i Gdańsku.

W kwietniu br. zarząd TVP odwołał także dyrektora innego ośrodka regionalnego, Przemysława Predygiera (TVP3 Kielce). Jego miejsce zajęła Katarzyna Bernat, związana do chwili powołania z Radiem eM. Matyszkowicz odwołał także szefa TVP3 Białystok Eugeniusza Szpakowskiego, dyrektora ośrodka w Katowicach Macieja Wojciechowskiego, a także dyrektor TVP3 Gdańsk Joannę Strzemieczną-Rozen.

Od kwietnia br. obowiązki szefowej TVP3 pełni Magdalena Drohomirecka-Sabatowska.

Dołącz do dyskusji: Zmienia się szef kolejnego oddziału regionalnego TVP. Poprzedniego odwołano po 7 latach

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wioletta S
Pisowcom pieniądze nie należą. A Polaki robaki, robić za miskę ryżu bo pan z PiSu musi mieć kase!!
odpowiedź
User
Iryk
Miska ryżu robić a sami krad...ną więcej i udają masakra TVP
odpowiedź
User
Wrocek
Spychaczowi Talib może skoczyć. Jest chroniony przed emeryturą, a na dodatek kombatant.
odpowiedź