SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Dec z Sigmy Bis z dyplomem MBA Collegium Humanum

Marcin Dec, prezes Sigma Bis (agencji mediowej należącej do Orlenu i PZU) oraz członek rady nadzorczej Polska Press jest wśród osób, które w ostatnich latach zdobyły dyplom MBA na Collegium Humanum. CBA podejrzewa, że na tej prywatnej uczelni dochodziło do handlu dyplomami, dzięki którym można było dostać się do rad nadzorczych państwowych spółek.

“Newsweek” ujawnił listę absolwentów prywatnej uczelni Collegium Humanum, które uzyskały tam dyplom MBA, umożliwiający m.in. ubieganie się o zasiadanie w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Kilka dni temu Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 7 osób, w tym rektora Collegium Humanum. Część z nich podejrzewana jest o handel dyplomami. Prokuratura postawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Osoby te miały wystawiać poświadczające nieprawdę dokumenty ukończenia studiów podyplomowych i przyjmować w związku z tym korzyści majątkowe oraz osobiste.

Z ustaleń “Newsweeka” wynika, że uczelnia (istniejąca od 2018 roku)  miała oferować błyskawiczne kursy kończące się uzyskaniem dyplomu MBA. Ich wiarygodność miały zapewniać m.in. zagraniczne uczelnie, jednak okazało się, że nie miały one uprawnień do prowadzenia studiów MBA. 

Na ujawnionej przez tygodnik liście absolwentów Collegium Humanum z dyplomem MBA są m.in. politycy różnych ugrupowań, dowódcy wojskowi, doradca Prezydenta RP, oficerowie służb specjalnych, prezesi i członkowie zarządów państwowych firm.

Są na niej także osoby związane z szeroko pojętym marketingiem i komunikacją. 

Wśród nich jest Marcin Dec, obecnie CEO i prezes Sigma Bis, agencji mediowej utworzonej przez Orlen i PZU oraz członek rady nadzorczej Polska Press. Prezesem Sigmy został jesienią 2020 roku, a członkiem rady nadzorczej Polska Press - wiosną 2021 roku. Dec na swoim profilu na LinkedIn informuje, że studia podymplomowe MBA odbył na Collegium Humanum w latach 2020-2021. 

Na liście osób ujawnionej przez “Newsweek” są także: Monika Borzdyńska, obecnie członek zarządu PGE Narodowego, w latach 2016-2021 - dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu; Piotr Chęciński - dyrektor komunikacji w KGHM, w latach 2017-2019 dziennikarz Polskiego Radia, a wcześniej - dziennikarz TVP; Paweł Cioch - wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych w PGE; Kinga Fedorowska, była dyrektorka  marketingu Lotosu; Marcin Jankowski - członek rady nadzorczej Orlen Deutschland i Sigmy Bis oraz Radosław Misztalewski, dyrektor generalny Orlen Litwa oraz członek rady nadzorczej Orlen Oil. Ten ostatni na swoim profilu na LinkedIn podaje, że studia MBA odbywał na Collegium Humanum w okresie od września 2019 roku do czerwca 2020 roku. 

Kolejną osobą z dyplomem MBA tej uczelni ma być Michał Olkiewicz, kierownik zespołu eventów i sponsoringu w Banku Pekao SA. Stanowisko to zajmuje od stycznia 2020 roku. Wcześniej był koordynatorem ds. wizerunku i promocji marki w PZU. 

Kinga Fedorowska dyrektorką marketingu w Lotosie została w lutym 2021 roku, o czym informowaliśmy w Wirtualnemedia.pl. Wówczas uzyskaliśmy informację, że jest absolwentką studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (EMBA) organizowanych przez Apsley Business School w Londynie oraz Collegium Humanum - Szkołę Główną Menedżerską.

Dołącz do dyskusji: Marcin Dec z Sigmy Bis z dyplomem MBA Collegium Humanum

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
To tak samo jak kiedyś ze stadionu dziesięciolecia albo z różyka :)
odpowiedź
User
Lol
Oj to chyba nie jest jedyna osoba w zarządzie z dyplomem MBA tej uczelni? warto dalej sprawdzać…
odpowiedź
User
Jozin z bazin
Super news - niech żyje nam Prezes 100 lat !!! doborowe towarzystwo, brawo Marcinku za eMBijejA...
Twarz i nazwisko masz tylko jedno, no chyba że sobie operację plastyczną zrobisz...
odpowiedź