SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Shopera zainwestował w Escolę, pomoże jej przy nowej strategii

Marcin Kuśmierz, prezes firmy e-commerce’owej Shoper, kupił 15 proc. akcji firmy informatycznej Escola, która w br. chce zadebiutować na bocznym rynku warszawskiej giełdy. Zapowiada, że będzie ją wspierał w przygotowywaniu nowej strategii wzrostu.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaArticle

W komunikacie nie podano, ile Marcin Kuśmierz wydał na objęte akcje Escoli. Podkreślono natomiast, że Kuśmierz został drugim co do wielkości akcjonariuszem firmy i zobowiązał się, że kupionych walorów nie będzie sprzedawał w ciągu 12 miesięcy od jej planowanego debiutu na bocznym rynku warszawskiej giełdy.

Głównym akcjonariuszem Escoli jest jej prezes Krzysztof Wojewodzic.

- Escola to firma, która ma szansę stać się jednym z europejskich liderów w zakresie zaawansowanych rozwiązań mobilnych. Już dziś rozwija szereg innowacyjnych produktów, obsługuje prestiżowe polskie i zagraniczne marki i przede wszystkim ma silny kompetencyjnie i dobrze zmotywowany zespół. Będę ją wspierał w zakresie opracowania i wdrożenia nowej strategii wzrostu, aby optymalnie wykorzystała swój potencjał rozwojowy - zapowiada Marcin Kuśmierz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kuśmierz od początku ub.r. jest prezesem firmy Shoper oferującej usługi dla branży e-commerce (w lipcu ub.r. spółka weszła na warszawską giełdę), wcześniej przez 13 lat kierował Home.pl.

Escola przejmuje i szykuje się do debiutu giełdowego

Do grupy kapitałowej Escola należą m.in. aplikacje Frivo i Meetinga.com, platforma e-learnignowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com.

W ostatnim okresie firma przejęła m.in. krakowską spółkę ClickMaster, do której należy marka konferencji Mobile Trends, oraz zespół programistów z katowickiej spółki IT.focus.

- Rozwój Escoli widzimy na dwóch filarach: rozwoju struktury software house, która jest przewidywalna i przynosi stałe przychody i drugiej przez spółki zależne, które rozwijają własne produkty w oparciu o wytworzone w firmie technologie np. dla rynku e-commerce czy e-learning. Tak zdywersyfikowany model pozwala nam utrzymać stały przychód i wypracować zyski, a z drugiej strony inwestować w nowe sektory, przez co możemy dynamicznie zwiększać wycenę całej grupy kapitałowej - podkreśla Krzysztof Wojewodzic.

Escola na rynku NewConnect warszawskiej giełdy chce zadebiutować w br.

Dołącz do dyskusji: Prezes Shopera zainwestował w Escolę, pomoże jej przy nowej strategii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl