SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kusy szefem muzycznym radiowej Jedynki, zastąpił Pawła Sztompke

Marcin Kusy przejął obowiązki szefa muzycznego Programu I Polskiego Radia. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Sztompke  - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marcin Kusy, fot. Polskie RadioArticle

Marcin Kusy to dziennikarz Polskiego Radia. Kusy pracuje w radiowej Jedynce. Sam o sobie mówi: - Radio to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Najczęściej z wzajemnością, choć zdarzały nam się małżeństwa z rozsądku, a nawet rozwody. Bywałem wtedy handlowcem i grafikiem, a mogłem nawet zostać inżynierem budowlanym i ekonomistą.

Zanim trafił do Polskiego Radia pracował w Grupie ZPR Media, Radiu Kolor i Radiu Warszawa Praga. Kusy pochodzi z Lublina.

Zbigniew Zegler odchodzi z Jedynki

Paweł Sztompke pełniącym obowiązki szefa muzycznego Jedynki został w maju 2015. Zastąpił Zbigniewa Zeglera.

Sztompke to wieloletni dziennikarz muzyczny stacji, z którą jest związany od 1996 roku. Do 2006 kierował redakcją muzyczną PR1. Wcześniej, w latach 1977-1996 Sztompke pracował w radiowej Trójce.

Sztompke ma dalej pracować w Jedynce - razem z Kusym jest wśród prowadzących audycji "Muzyczna Jedynka" i "Tu jest muzyka".

To kolejne zmiany w ostatnim czasie w PR 1 PR, ze stanowiska zastępcy dyrektora został zwolniony Robert Tekieli. Powodem miała być „katastrofalna słuchalność” Jedynki, oraz niezadowolenie z powodu tegorocznej edycji „Lata z radiem”.

Jedynka traci słuchaczy

Liderem rynku radiowego w Polsce jest RMF FM - w III kwartale 2018 roku miało 26 proc. udziału w rynku - wynika z badania Radio Track Millward Brown. Na czwarte miejsce spadła Jedynka - jej udział poszedł w dół o 1,7 pkt. proc. do 6,7 proc. Tym samym PR 1 zanotował najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

W 2017 roku Polskie Radio zanotowało 297,92 mln złotych przychodów oraz zysk netto przekraczający 2,79 mln.

Dołącz do dyskusji: Marcin Kusy szefem muzycznym radiowej Jedynki, zastąpił Pawła Sztompke

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Z deszczu pod rynnę. Nie ma ta stacja szczęścia: czemu człowiek, który nigdy nie odpowiadał za muzykę zostaje szefem muzycznym teoretycznie najważniejszej anteny Polskiego Radia, pozostaje dla mnie zagadką. No, ale to może ukryty talent, niedostrzegany przez 30 lat. Oby.
odpowiedź
User
Jadzia
Kto rozsądny pójdzie tam pracować? Biorą kogo mają. Didżeja z Radia Kolor.
Poza tym z tą słuchalnością to Kolor ich zaraz w Warszawie przegoni.
odpowiedź
User
ika
kim jest kolaborant?
odpowiedź