SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Makowski nie szefuje już serwisom informacyjnym Interii

Po pół roku Marcin Makowski, dotychczasowy dyrektor serwisów informacyjnych Interii, przestał im szefować. Wiąże się to z szerszą restrukturyzacją struktury firmy.

Marcin Makowski, fot. Wirtualna PolskaArticle

Makowski to dziennikarz z wieloletnim stażem, zaangażowany m.in. w przeszłości w pracę dla Onetu, Wirtualnej Polski i „Do Rzeczy”. W lutym br. został dyrektorem serwisów informacyjnych Interii. Teraz - jak ustaliliśmy - idzie na miesięczny urlop tacierzyński, a następnie od września obejmie nowe stanowisko w Interii. Jego obowiązki jako szefa serwisów przejmie Łukasz Noszczak.

- W związku z restrukturyzacją w firmie i nowym podziałem obowiązków, odchodzę ze stanowiska szefa serwisów. Zmieniam zakres obowiązków, ale nie odchodzę z Interii. Za miesiąc obejmę inne stanowisko, związane z nowymi projektami i nową rolą w firmie – mówi nam dziennikarz, przyznając, że „dostał nową propozycję” i teraz – wspólnie z szefostwem Interii – pracuje nad jej kształtem.

Nieoficjalnie jednak wiemy, że to nie wszystko: Makowski będzie także zaangażowany w nowy projekt, nad którym pracuje razem z Polsatem. Co to będzie – o tym na razie nie chce mówić ani Marcin Makowski, ani Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. Gawryluk potwierdza jednak, że prace nad wspólnym projektem trwają.

Kim jest Marcin Makowski

Makowski w latach 2011-2016 był redaktorem Onetu. Prowadził „Tematy dnia” w TVP3 Kraków, a w latach 2016-2021 był też gospodarzem audycji w Radiu Kraków. Publikował m.in. "Tygodniku Powszechnym", "Polityce", "Dzienniku Gazecie Prawnej" i "Rzeczpospolitej".

Od 2015 roku związany był z Wirtualną Polską; na stałe od lutego ub.r., po tym jak pożegnał się z tygodnikiem "Do Rzeczy".  W lutym dołączył do Interii jako szef serwisów informacyjnych.

Współpraca Interii i Polsatu trwa od lipca 2020 roku, gdy Grupa Interia została przejęta od Grupy Bauer przez Telewizję Polsat za 422 mln zł. Jesienią 2020 roku serwis informacyjny Interii zmienił nazwę z Fakty na Wydarzenia ("Wydarzenia" to główny program informacyjny Polsatu). Równocześnie felietony i treści wideo dla serwisu sportowego Interii zaczęli przygotowywać dziennikarze i eksperci Polsat Sport.

Natomiast wiosną ub.r. połączono zespoły redakcyjne Polsat News i sekcji Wydarzenia portalu Interia, w konsekwencji zlikwidowano osobny newsroom Interii w Krakowie.

Dołącz do dyskusji: Marcin Makowski nie szefuje już serwisom informacyjnym Interii

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
odbiorca
nic dziwnego: błędy w tytułach jak na wirtualnych mediach. amatorszczyzna
odpowiedź
User
emo
to se poszefował
odpowiedź
User
:))
łatwo być ekspertem i oceniać
odpowiedź