SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Malinowski po 16 latach odchodzi z Grupy Infor PL

Od kwietnia br. Marcin Malinowski przestał pełnić funkcję członka zarządu Infor Biznes, wydawcy „Dziennika z Gazety Prawnej”. Zarządem spółki jednoosobowo kierować będzie teraz prezes Ewa Świstuniuk.

Marcin Malinowski

Marcin Malinowski

Malinowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl informuje, że o rozstaniu z Infor Biznes wspólnie zdecydowali on i spółka. Nie chce mówić o powodach tej decyzji. Nie ujawnia też na razie swoich dalszych planów zawodowych.

Marcin Malinowski członkiem zarządu Infor Biznes był od marca 2013 roku, ale z Grupą Infor PL, kontrolującą 51 proc. udziałów w Infor Biznes, związany był od 1998 roku. Wcześniej był m.in. prokurentem Infor PL i prezesem Infor Progres, spółki zajmującej się produkcją multimedialną i usługami PR. W przeszłości przez wiele lat pracował jako dyrektor biura komunikacji Inforu i rzecznik prasowy Grupy.

Z danych ZKDP wynika, że w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wyniosła 62 817 egz. (zobacz dane wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Malinowski po 16 latach odchodzi z Grupy Infor PL

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
brawop
Pieńkowski zbudował swoje cukierkowe imperium i zajeło mu to z 20 lat a od lat kilku sukcesywnie je demontuje ku uciesze konkurencji. Wychował nauczył i zwolnił, zawsze kazał iść pod prąd i sam tym prądem raził tych którzy tak robili. Wspaniały przykład biznesowej schizofrenii. Rysiu idź ty na emeryture a imperium sprzedaj komuś kto ma do tego głowę.
23 8
odpowiedź
User
Rudi
Imperium !? Raczysz żartować ... Uśmiałem się jak norka....
Do największych sukcesów tego IMPERIUM należy połączenie w 2009 r. Dziennika [ w momencie łączenia nakład sprzedany ok.100 000 egz. i Gazety Prawnej [w momencie łączenia nakład sprzedany pow.
80 000 egz. ; łącznie : 180 000 egz. W wyniku radosnej twórczości cóż dziś mamy: nakład sprzedany Dziennika Gazety Prawnej - 62 000 egz. Bez komentarza.
20 8
odpowiedź
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Malinowski od razu znajdzie robotę na śmieciówce w DGP! Tam bardzo potrzeba młodych-zdolnych-gotowych pracować za stawkę kasjerki z Tesco full time i pisać sprawnie teksty, które ktoś będzie chciał kupić, bo sprzedaż spada, a wymagania w stsunku do dziennikarzy na śmieciówkach dużo, bo konkurencja na rynku spora.
13 9
odpowiedź
User
Tomaszek
Akurat w tym wypadku decyzja Pieńkowskiego była dobra... Może dla odmiany zamiast pozbywać się tych co mają jakieś umiejętności merytoryczne zacznie zwalniać tych co mają tylko umiejętności oratorskie.
10 10
odpowiedź
User
Kto następny?
Dziwna firma. I dziwne zarządzanie. Jednego dnia dostajesz "skrzydła Inforu" lub jakąś inną nagrodę za dobre wyniki w pracy a następnego dnia dostajesz wymówienie, bo nie pasujesz do "ludu inforowskiego". Przy odrobinie szczęścia proponują rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i wtedy możesz liczyć na odprawę. Pracując w Inforze trzeba zaakceptować to, że "Ryśka cyrk, Ryśka małpy". Nawet "do bólu posłuszni" choć zazwyczaj pracują dłużej i tak w końcu dostają propozycję .... odejścia.

Zgadzam się z Tomaszkiem, że w Inforze zawsze była grupa ludzi na "stanowiskach" zajmujących się jedynie przytakiwaniem, lizusowstwem i auto PR-em. I pewnie firma nic by nie straciła zamieniając gadaczy na merytorycznych.
12 8
odpowiedź