SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Śledzikowski i Gerlinde Heike Tyler w radzie nadzorczej Mediacapu

Do rady nadzorczej holdingu marketingowo-badawczego Mediacap zostali powołani Marcin Śledzikowski i Gerlinde Heike Tyler w miejsce Artura Czerwońskiego, który zrezygnował na początku czerwca. Zeszłoroczną stratę netto firmy zdecydowano się pokryć z jej kapitału zapasowego.

Article

Marcin Śledzikowski pracuje jako radca prawny i partner w kancelarii SDZLEGAL Schindhelm, zarządza tam praktyką sporów korporacyjnych i prawa rynku kapitałowego. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych ze specjalnością w prawie handlowym.

Gerlinde Heike Tyler od czterech lat jest senior advisorem w BCG. Wcześnie pracowała m.in. jako szefowa w Rosji i regionie CEE firmy Sanoma Media Finland (w latach 2012-2015), szefowa Bertelsmann Polska (w latach 2002-2011) i dyrektor zarządzająca Bertelsmann Polska (w latach 1995-1998). Od 2018 roku jest członkiem rady nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN.

Przewodniczącym rady nadzorczej Mediacapu jest Hubert Janiszewski (od lutego 2010 roku), a pozostali członkowie to Julian Kozankiewicz (od czerwca 2013 roku), Jacek Welc (od lipca 2008 roku) oraz Marcin Olechowski i Artur Osuchowski (obaj od czerwca 2018 roku).

W ub.r. Mediacap osiągnął wzrost przychodów o 41,9 proc. do 133,89 mln zł (głównie dzięki przejęciu LifeTube’a), a jego wynik netto zmalał z 3,24 mln zł zysku do 3,22 mln zł straty.

W zeszły piątek akcjonariusze zdecydowali, że zeszłoroczna strata netto spółki zostanie pokryty z kapitału zapasowego.

Do Mediacapu należą Grupa S/F (obejmująca agencje marketingowe Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booos), utworzona jesienią ub.r. grupy LTTM (należą do niej agencje influencer marketingu TalentMedia, LifeTube, Gamellon i Gameset) oraz spółka badawcza IQS. W lipcu br. LTTM zdecydowało się zamknąć działającą od niecałego roku spółkę Mellon Media.

Mediacap jest notowany na warszawskiej giełdzie, w zeszły piątek na koniec sesji przy kursie 2,40 zł kapitalizacja spółki wynosiła 45,17 mln zł. Głównym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Jacek Olechowski (ma 51,76 proc. kapitału).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Śledzikowski i Gerlinde Heike Tyler w radzie nadzorczej Mediacapu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl