SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Szul nowym dyrektorem finansowym operatora sieci Play

Od początku lipca członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w spółce P4, operatorze sieci telekomunikacyjnej Play, będzie Marcin Szul. Zastąpi Holgera Pucherta, który zrezygnował pod koniec lutego.

Marcin SzulArticle

Kiedy Holger Puchert pod koniec lutego br. zrezygnował ze stanowisk członka zarządu i dyrektora finansowego P4, zaznaczono, że będzie pełnił te funkcje do 6 listopada. We wtorek firma poinformowała natomiast, że Puchert odchodzi z niej z końcem czerwca.

Marcin Szul pracuje w P4 od 10 lat, dotychczas jako dyrektor ds. kontrolingu finansowego. Wcześniej był związany z PTK Centertel (obecnie Orange Polska) i UPC Polska.

Szul ma ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami, rachunkowości zarządczej i kontrolingu. Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz studia MBA z IESE Business School w Barcelonie.

Prezesem P4 od połowy 2018 roku jest Jean-Marc Harion. W zarządzie spółki są też Mikkel Noesgaard (od listopada ub.r.) pełniący również funkcję dyrektora marketingu, Piotr Kuriata (od lutego ub.r.), Hans Axel Cronberg i Michał Wawrzynowicz (obaj od początku 2015 roku).

P4 to główna spółka zależna notowanego na giełdzie Play Communications. W ub.r. Play Communications zanotował wzrost przychodów o 2,9 proc. do 7,041 mld zł oraz zysku netto o 16,4 proc. do 866,9 mln zł. Na koniec roku telekom miał 12,93 mln aktywnych klientów (po wzroście o 2,1 proc. rok do roku), a średni przychód od użytkownika zwiększył się o 1,5 proc. do 32,8 zł.

W połowie kwietnia br. spółka P4 uzyskała dodatkową linię kredytową na trzy lata w wysokości 1,2 mld zł. Zapowiedziano, że większość z tej kwoty przeznaczy na wcześniejszą spłatę części swojego obecnego zadłużenia. Natomiast w drugiej połowie kwietnia Play Communications zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów wirtualnego operatora telekomunikacyjnego Virgin Mobile Polska za 13,4 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Szul nowym dyrektorem finansowym operatora sieci Play

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl