SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oświadczenie Marka Czyża w TVP obejrzało 2,59 mln widzów

Pokazane w środę o godz. 19.30 oświadczenie Marka Czyża w TVP1 i TVP Polonia obejrzało 2,59 mln widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Marek Czyż w TVP, Fot. Wirtualnemedia.plMarek Czyż w TVP, Fot. Wirtualnemedia.pl

W środę, 20 grudnia br. o godz. 19.30 Telewizja Polska pokazała trwające niemal 2 minuty oświadczenie dziennikarza Marka Czyża, który zakomunikował że dzień później w TVP zadebiutuje nowa odsłona „Wiadomości”. Audycję oglądać można było równocześnie w TVP1, TVP Polonia i TVP Info. Średnia widownia ponad godzinnej emisji w TVP1 i TVP Polonia wyniosła 2,59 mln osób. Przełożyło się to na 19,93 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 19,86 proc. w grupie 16-49 oraz 19,10 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement , do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W TVP1 komunikat publicznego nadawcy śledziło średnio 2,58 mln widzów (odpowiednio 19,86 proc., 19,86 proc. i 19,01 proc. udziału). W TVP Polonia było to 9,4 tys. osób (0,07 proc., 0,00 proc. i 0,09 proc.). Z kolei w TVP Info audycja wygenerowała zerową widownię (Nielsen po wyłączeniu sygnału TVP Info przestał zliczać widownię stacji).

Czyż w wystąpieniu poinformował, że tym razem wieczornych „Wiadomości” nie będzie. - Dzień dobry Państwu. Jak Państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany, więc mają państwa prawo oczekiwać wyjaśnień. Więc pozwolą państwo, że wyjaśnię. Żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, czyjąkolwiek - zacząć Marek Czyż.

- Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponuję państwu uczciwą umowę. Od jutra „Wiadomości” będą państwu prezentować fotografię świata i dnia. Fotografię, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat, wyłącznie starannie dobranymi barwami - dodał dziennikarz.

Czyż następnie zapowiedział nowy program informacyjny w TVP. - Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. To się właśnie od teraz zaczyna. Dziś nie będzie „Wiadomości”, ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30. Nazywam się Marek Czyż, serdecznie zapraszam - zakończył dziennikarz.

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek w TVP1, TVP Info i TVP Polonia zadebiutował nowy program informacyjny Telewizji Polskiej, który zastąpił „Wiadomości”. W „19:30” widzów przywitał Marek Czyż, materiały przygotowali m.in. Marcin Antosiewicz, Mateusz Lachowski i Dorota Bawołek. Były wypowiedzi przedstawicieli rządu, opozycji i prezydenta. O misji mediów publicznych mówił nowy prezes TVP Tomasz Sygut.

Koniec TVP Info, TVP3 i TVP World oraz „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”

W opublikowanym w środę przed południem komunikacie podano, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów i członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Jednocześnie minister powołał nowe rady nadzorcze tych spółek, które z kolei powołały nowe zarządy. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej TVP został Piotr Zemła a jego zastępcą - Maciej Taborowski. Z kolei na stanowisko prezesa powołany został były szef TAI Tomasz Sygut, który zastąpił Mateusza Matyszkowicza.

Nowe szefostwo Telewizji Polskiej w środę doprowadziło do przerwania nadawania kanałów TVP Info, TVP3 i TVP World (w miejscu stacji pojawiły się sygnały TVP1, TVP2 i TVP Kultura oraz inne audycje, m.in. serial „Ranczo”), publiczny nadawca nie pokazał również „Wiadomości” (wydań o 12.00, 15.00 i 19.30), „Teleexpressu” i „Panoramy”.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc., TVP Info - 5,14 proc. a TVP Polonia - 0,24 proc.

Dołącz do dyskusji: Oświadczenie Marka Czyża w TVP obejrzało 2,59 mln widzów

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Atima
Tvn bis. Jak ktoś ma oryginał to po co kopia? Niszczą państwo żebyśmy szybciej zaakceptowali unijny nadzór komisaryczny
odpowiedź
User
x
To wejście POlidruka wystarczyło, żeby dać sobie spokój z TVPO.
odpowiedź
User
Omeo
Styl przejmowania bezprawnego przez ludzi Tuska TVP - Polskiego radia i PAP przypomina Białoruś.
Kiedy wyłączono ost. raz ludziom nadajniki a wraz z nim programy? Za Jaruzelskiego! Widocznie Tusk chciał zostać Jaruzelkim i został. Wiadomości zawsze były wiadomościami na TVP
Nowa nazwa ze starymi funkcjonariuszami to jest kompletna tania propaganda dla ludu.
odpowiedź