SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Hucz na czele działu wideo w agencji kreatywnej MUFU

W roli head of video do agencji kreatywnej MUFU dołączył Marek Hucz – aktor, scenarzysta i producent znany z Grupy Filmowej Darwin. Na stanowisku z zastąpił Ewę Ostrowską-Kunert, która została dyrektorką zarządzającą firmy.

Marek Hucz (fot. Maja Hylewicz)Marek Hucz (fot. Maja Hylewicz)

Marek Hucz objął całościową pieczę nad pracami działu wideo w MUFU, odpowiadając nie tylko za samą produkcję wideo, ale też za strategię i wyniki działu.

Hucz będzie raportować do dyrektor zarządzającej Ewy Ostrowskiej-Kunert. „Bardzo cieszymy się z tego transferu. Markowi postawiliśmy ambitne zadanie, jakim będzie zadbanie o ofertę storytellingową dla naszych klientów. Chcemy skorzystać z jego doświadczenia i kreatywności, by zaproponować klientom standard wideo opowieści, który na rynkach zagranicznych jest realizowany od dawna. W Polsce to się dzieje od pewnego czasu, a my chcemy być nie tylko częścią tej zmiany, ale i nadawać jej ton” – mówi Ostrowska-Kunert.

Hucz jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a z filmem i szeroko rozumianym wideo związany jest od 2013 roku. Zdobywał doświadczenie jako aktor, scenarzysta i producent. Popularność przyniosła mu Grupa Filmowa Darwin i jej kanał na YouTubie, który śledzi dziś milion internautów. W latach 2015-2022 G.F. Darwin zdobyła siedem nagród Grand Video Awards.

MUFU to agencja realizująca dla klientów projekty z zakresu kompleksowej obsługi strategicznej i kreatywnej, grafiki, ilustracji, animacji, wideo i AI. Tworzą także murale i neony, a w styczniu 2024 roku do swojej oferty włączyli obsługę social media i działania PR-owe.

W portfolio MUFU znajdują się tacy klienci jak Disney, OTOMOTO, Wirtualna Polska, PGE, Orlen, PZU, Siemens, Acer, Komisja Europejska, WWF, Unicef, Renault, Małopolska, miasto Warszawa, Uniwersytet Warszawski czy Konkurs Chopinowski.

Agencja odpowiadała też za identyfikacje wizualne dla dzielnicy Wawer i dla Mazowsza, za obie otrzymując wyróżnienia w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura. W 2023 roku MUFU wraz z agencją GoldenSubmarine wygrały przetarg na dwuletnią obsługę reklamową PGE Polskiej Grupy Energetycznej (MUFU zastąpi w tej roli agencję Publicis Poland). 

W ostatnim czasie z Grupy naTemat do MUFU przeszła także Marta Walendzik, która w agencji pokieruje działami PR-u i social mediów.

Dołącz do dyskusji: Marek Hucz na czele działu wideo w agencji kreatywnej MUFU

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zygmunt
Czyli o Darwinach można już zapomnieć - chłopina z braku czasu nic nowego nie zrobi... Mimo wszystko powodzenia!
odpowiedź