SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Król felietonistą „Super Expressu”, wkrótce także Leszek Miller?

Marek Król, były właściciel i publicysta tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”), zaczął pisać felietony dla „Super Expressu” (Murator SA). Dziennik planuje pozyskać też innych felietonistów – z naszych informacji wynika, że rozmawia m.in. z Leszkiem Millerem.

Marek Król felietonistą „Super Expressu”, wkrótce także Leszek Miller?

Współpracę Królowi zaproponował Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu”.-  Marek Król jest jednym z najlepszych polskich felietonistów. Szkoda, żeby marnował się jego talent  – wyjaśnia nam Jastrzębowski. Felietony Króla ukazywać się będą w poniedziałki, pierwszy z nich wydrukowany został 7 czerwca br.

Marek Król do kwietnia br. był felietonistą tygodnika „Wprost” (wraz z rodziną był właścicielem tego tytułu do końca ub.r., gdy sprzedał go Platformie Mediowej Point Group). Został zwolniony dyscyplinarnie po tym jak w felietonie pt. „Nie polezie orzeł w GWna” skrytykował „Gazetę Wyborczą”. Król domaga się od wydawcy tygodnika uchylenia decyzji dotyczącej zwolnienia oraz odszkodowania.

PO KRYTYCE „WYBORCZEJ” FELIETONY KRÓLA ZNIKAJĄ Z „WPROST”

Jastrzębowski chciałby pozyskać do „Super Expressu” kolejnych felietonistów. - Jestem w trakcie rozmów z kilkoma innymi osobami. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do kilku ważnych debiutów - mówi nam, ale nie zdradza o jakie osoby chodzi. Jednak dziś w „SE” ukazał się felieton byłego premiera Leszka Millera i jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie to właśnie m.in. Millera gazeta chce pozyskać do stałej współpracy.

Leszek Miller też był w przeszłości felietonistą „Wprost” i to dwukrotnie. Ostatnio, od kwietnia br. pisywał w tygodniku felietony w serii ”Premiere Classe”. Zniknął z łamów „Wprost” już w maju, po tym jak redaktorem naczelnym pisma został Tomasz Lis. Nowy naczelny zdecydował bowiem, że politycy nie będą już felietonistami tygodnika.

Średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” w okresie od stycznia do kwietnia br. wyniosła 188 664 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Król felietonistą „Super Expressu”, wkrótce także Leszek Miller?

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bierzyński
brakuje jeszcze Jaruzelskiego - dacie rade!!!
8 8
odpowiedź
User
m
tow. Król wreszcie znalazł odpowiednią dla siebie redakcję;-)
8 8
odpowiedź
User
obsy
to byla najlepsza decyzja Lisa- pogonic politykow z lamow, a SE przygarniajac ich skonczy tak jak Wprsot Marka Króla czyli upadnie z hukiem.
8 8
odpowiedź
User
obserwator z bliska
Zgadzam sie z opinią , że Marek Król jest jednym z najlepszych polskich felietonistów i dziennikarzy. Felieton , za który wyleciał, to perełka. Możecie powtarzać te same argumenty ad personam, że komuch, tak jak Janeckiemu ubliżacie od "pisiorów" . Król jest wybitny i nic tego nie zmieni.
8 8
odpowiedź
User
Królik
Król to koniunkturalny parszywiec, SB-ecki kapuś i sekretarz KC, który teraz lustruje i dekomunizuje. I dlatego uważam, że dla takiego ścierwojada najlepszym miejsce jest właśnie Superexpress. On tam powinien być od zawsze. Do tego ścieku najlepiej pasują jego grafomańskie "perełki".
8 8
odpowiedź